ŽIRNELIŲ HUMUSAS

humusas-su-zirneliu-milteliais

Mano meilė humusui jau niekam ne paslaptis. Gaminu jį beveik kiekvieną sekmadienį – man tai vienas geriausių savaitės paruoštukų, palengvinančių maisto gamybą savaitės eigoje. Humusą naudoju ant sumuštinio (vietoje sviesto / margarino / užtepėlių), kaip užkandį su daržovių lazdelėmis arba kaip vakarienės patiekalo papildymą. Kaip žinia, kai kažką gana dažnai valgai, tas pats skonis gali nusibosti. Tad šalia mano favoritų – originalaus humuso, burokėlių humuso, saulėje džiovintų pomidorų humuso dar vienas – skaisčiai žalios spalvos žirnelių humusas. Jam pagaminti naudojau Supergarden džiovintų šaltyje žirnių miltelius, kurie suteikė ne tik gražią spalvą bei žirnelių skonį, bet ir ypatingą tekstūrą pačiam humusui. Naudojami milteliai veikia šiek tiek kaip miltai, todėl reikia naudoti kiek daugiau skysčio, o pats humusas būna tirštesnis, todėl idealiai tinka kaip užtepėlė įvairiems patiekalams.

Beje, šio humuso spalva tokia graži ir pavasariška, kad labai siūlau jį pagaminti Velykoms – tikrai papuoš šventinį stalą!

Reikės:

 • 1 skardinės konservuotų avinžirnių | Tinka ir virti
 • 3 v.š. “Supergarden” džiovintų šaltyje žirnių miltelių
 • 1 skiltelės česnako
 • 2 v.š. tahini pastos
 • 3 v.š. alyvuogių aliejaus
 • 6 v.š. skysčio nuo konservuotų avinžirnių | Arba vandens
 • v.š. citrinos sulčių
 • 1⁄2 a.š. druskos
 • 1⁄4 a.š. pipirų

Gaminame:

 1. Pirmas ir svarbiausias žingsnis, norint pagaminti nuostabios kreminės tekstūros humusą – pašalinti avinžirnių odeles. Odeles pašalinsite lengvai spausdami avinžirnį tarp pirštų. Tai labai lengva, bet užtrunka geras 10-15 minučių. Šis žingsnis nėra būtinas, bet tik be odelių galima pagaminti itin kreminės tekstūros humusą be jokių gumulėlių.
 2. Į maisto smulkintuvą dedame visus produktus ir sutriname iki vientisos masės.
 3. Jei humusas per tirštas, po truputį pridedame vandens ir vėl triname. Taip reguliuojame humuso tirštumą iki kol pasiekiame norimą tekstūrą.

Beje, jei norisi papuošti ir gražiai patiekti, dėkite humusą į indelį, apšlakstykite alyvuogių aliejumi, pabarstykite sėklomis ir žalumynais. Aš naudojau lukštentas kanapių sėklas, juodąjį sezamą ir žirnių daigus.

humusas-su-zirneliu-milteliais1

Juodas šaukštelis iš “Lipdau“. 

Šis receptas sukurtas bendradarbiaujant su “Supergarden“.

6 komentarai “ŽIRNELIŲ HUMUSAS

 1. O šaldyti žirneliai šiam reikalui tiktų? Turiu prikaupusi šaldiklyje ir nebežinau, kaip suvartoti.

  1. Iš esmės su šaldytais humusas gausis, bet efekto tokio skonyje ir tekstūroje nebus. Geriau juos sunaudočiau į visokius troškinius, salotas ir pan. Pažiūrėkite naujame įraše apie Velykų meniu yra nerealios salotos kaip tik su šaldytais žirneliais!

 2. OMG koks skanus humusas gavosi! Nerealus skonis, nežinojau, kad humusas gali būti toks skanus, ačiū labai už receptą!
  Tik va klausimas kilo, ar galima jį užšaldyti? Pasidarė labai daug, porą mažų stiklainiukų, per savaitę tiek tikrai nesuvalgysiu ir nežinau ką daryti – ar galiu šaldyti, ar ieškoti kam įsiūlyti 🙂

  Ačiū iš anksto už atsakymą!

Leave a Reply