ITIN MAISTINGA AVIŽINĖ GRAIKIŠKO JOGURTO DUONA

skaniausia-sveika-maistinga-duona-be-glitimo-be-gliuteno-avizine-garikisko-jogurto-seklu-duona

Avižinę graikiško jogurto duoną kepu jau ne vienerius metus, per kuriuos spėjau ištobulinti šį receptą iki smulkiausių detalių. Duonos sudėtyje vien tik graikiškas jogurtas, viso grūdo avižiniai dribsniai, sėklos ir prieskoniai. Taip pat šį legendinį receptą papildžiau Alver Golden Chlorella fementuotų mikrodublių milteliais. Dėl specialios gamybos technologijos būtent Alver milteliai neturi ryškaus specifinio mikrodumblių skonio ir kvapo dėl to duonos skonis lieka nepakitęs, o sudėtis praturtinta dideliu baltymų kiekiu, geležimi, Omega 3 ir dar puokšte naudingų medžiagų. Nuostabu, kad su jais galima ir virti, kepti, troškinti iki 180-190 laipsnių temperatūros ir mikrodubliai nepraranda savo vertingų medžiagų!

Jei norite išbandyti, mano nuolaidos kodas Kristina20 suteiks 20% nuolaidą krepšeliams virš 20 Eur: https://www.alver.lt/ Jei įsigysite, kartu išbandykite ir šiuos nerealius sveikuoliškus avižinius sausainius!

Akivaizdu, kad ši duona – ypatingai geros sudėties. Natūraliai be glitimo, soti ir itin lengvai pagaminama. Jos tekstūra ir skonis primena plikytą duoną. Dėl visų šių priežasčių šią duoną išbandė ir pamilo jau tūkstančiai AML draugų. O dabar dalinuosi atnaujintu iki detalių ištobulintu jos receptu. 

Reikės:

 • 400 g graikiško jogurto | Augalinei versijai tinka sojos jogurtas
 • 2 v.š. Alver Golden Chlorella mikrodumblių miltelių 
 • 250 g viso grūdo smulkių avižinių dribsnių (tų greito 1 min paruošimo)
 • 3 v.š. saulėgrąžų
 • 2 v.š. moliūgų sėklų
 • 2 v.š. linų sėmenų
 • 1 v.š. chia sėklų
 • 1 a.š. druskos
 • 1 a.š. kmynų 
 • 1/2 a.š. česnako miltelių

Gaminame:

 1. Dubenyje sumaišome jogurtą su mikrodumblių milteliais, kad neliktų gumulėlių. 
 2. Prie jogurto beriame avižinius dribsnius, visas sėklas ir prieskonius. Gerai išmaišome. Masė bus labai tvirta, kieta, minkoma rankomis – taip ir turi būti. 
 3. Rankomis formuojame kepalėlį, formuojant jį gerai paspaudžiame, kad viduje neliktų oro tarpų.
 4. Kepame 180 laipsnių orkaitėje (viršus + apačia) 1 valandą 15 minučių.
 5. Prieš pjaustant duoną pilnai atvėsiname. 

Duona puikiai išsilaiko spintelėje apie savaitę, šaldytuve – apie pusantros savaitės. Taip pat galima supjaustyti gabalėliais ir užšaldyti.

Reklama sukurta bendradarbiaujant su “Alver”.

10 komentarų “ITIN MAISTINGA AVIŽINĖ GRAIKIŠKO JOGURTO DUONA

 1. Ar galima graikišką jogurtą pakeisti paprastu natūraliu jogurtu? 🙂

  1. Taip, tik reguliuokite tešlos masės tekstūra, gali prireikti pakoreguoti avižinių dribsnių kiekį. Masė turi būti labai kieta, tvirta, minkoma ir formuojama rankomis.

 2. O jei avižiniai dribsniai viso grūdo, tačiau ne greito paruošimo?

  1. Aš naudoju greito paruošimo (1 min) ir viso grūdo. Tokių yra pirkti visose parduotuvėse, tik reikia paskaitinėti atidžiai pavadinimus 😅

  2. Dariau su viso grūdo avižiniais, ne greito paruošimo, super išėjo! Tik reikia po sumaišymo palikti kokiom 20-30min, kad subrinktų dribsniai, masė pasidaro tirštesnė, ir vel permaišyti prieš formuojant. kepiau tokį laiką, kiek Kristina rašė 🙂 darysiu tikrai dar ne kartą 🙂

  1. Duona pavyks ir be jų. Milteliai skirti suteikti papildomų baltymų ir praturtinti vitaminais 💕

 3. Kokia nuomonė dėl sėklų duonoje. Yra informacijos kad prie aukštesnės negu 70° temperatūros, gaminasi kancerogenines medžiagos iš sėklose esančių aliejų. Todėl vis abejoju dėti ar ne sėklų i duoną. Dėkoju

  1. Su maistu taip jau yra – kad ir kokį klausimą pragooglinait, visada rasit dvejopų nuomonių saugu / nesaugu tema. Dėl sėklų – tokios tikrai patvirtintos mokslinės medžiagos nesu mačiusi, gal tik vieną kitą sklandančią nuomonę girdėjusi. Tuo tarpu daug dažniau matau receptuose visur integruojamas ir kepamas sėklas. Saulėgrąžos, moliūgų sėklos, linų sėmenys juk net dažnas svečias pirktinėse duonose. Linų sėmenys, chia sėklos – įprasta praktika saldžiuose kepiniuose. Tad asmeniškai tikrai nesuku galvos tol, kol nėra aiškios informacijos su moksliniais tyrimais 🙂

 4. Kepiniai, kuriuose yra sveikų linų sėmenų, įprastai neturi daug naudingų maistinių medžiagų, esančių pačiose sėklose. Tam, kad mūsų organizmas jas virškintų ir pasisavintų medžiagas esančias linų sėmenyse, jos turi būti maltos. Taip yra todėl, kad linų sėmenys turi kietą, blizgantį apvalkalą, kurį sunku suskaldyti net ir stipriai kramtant, o mūsų organizmas pats jų suvirškinti negali.

Leave a Reply