PUPELIŲ HUMUSAS SU KUMINU

pupeliu-humusas-su-kuminu

Kai atsisakiau karvės pieno produktų, humusą gaminu beveik kiekvieną savaitę. Jį naudoju vietoje sviesto ant sumuštinių arba užkandžiui su daržovių lazdelėmis. Labai mėgstu klasikinį ar burokėlių humusą, o naujas puikus atradimas – pupelių humusas su kuminu. Čia toks paįvairinimui, tikrai puikaus skonio!

Reikės:

 • 250 g. konservuotų arba virtų baltųjų pupelių
 • 1 v.š. tahini
 • 1 v.š. alyvuogių aliejaus
 • Pusės citrinos sulčių
 • 1 česnako skiltelės
 • 1/2 a.š. malto kumino
 • Druskos, pipirų

Gaminame:

 1. Dedame visus ingredientus į maisto smulkintuvą ir sutriname iki vientisos masės.

Laikome sandariame indelyje šaldytuve iki savaitės. O čia nuotraukoje pozuoja nustabiai skanus česnaku trintas juodos duonos skrebutis su šiuo pupelių humusu, avokadu, lukštentomis kanapių sėklomis ir burokėlių daigais. pupeliu-humusas-su-kuminu

4 komentarai “PUPELIŲ HUMUSAS SU KUMINU

 1. Sveika, medine lentele:) ačiū už tai, kuo dalinatės – mūsų šeimos meniu tikrai paįvairėjo… Turiu klausimą: kokį maisto smulkintuvą naudojate štai kad ir šiam humusui taip glotniai smulkinti? Turiu seną blenderį, bet matau kad jam jau jėgos nebeužtenka – kaip ir susmulkina, bet lieka gabaliukų. Kažkada mėginau energy ball’sus pagal Jūsų receptą daryti – tai jam nepavyko sutrinti džiovintų spanguolių… Užtat įdomu, ką naudojate Jūs? Ačiū.

  1. Sveiki, Vida, labai malonu girdėti! 🙂 Aš turiu du smulkintuvus:
   1. Bosch blenderis 800 W, kuris turi priedą S formos smulkintuvą – su juo dažniausiai ir gaminu humusą, galios tikrai pakanka.
   2. Mini kombainas Electrolux 600 W, jis turi didesnį S formos smulkintuvą ir puikiai tinka energijos kamuoliukų ar batonėlių masei paruošti.
   Kai pirksite smulkintuvą, svarbiausia žiūrėkite, kad būtų metaliniais ašmenimis, galia geriau nuo 800W, firmų rekomendacijos – Bosch, Electrolux, Philips 🙂 Linkėjimai!

Leave a Reply