BRAŠKINIAI RIEŠUTŲ SVIESTO RUTULIUKAI

sveiki-saldumynai-be-gliuteno-veganiski-energijos-rutuliukai-braskiniai-su-riesutu-sviestu

Kas gali būti geriau, nei visą savaitę po ranka šaldytuve laukiantys sveikesni, švarios sudėties saldumynai? Vadinu juos savaitės paruoštukais, nes labai pagelbėja, kai norisi kažko saldaus prie kavos ar maistingo užkandžio tarp pusryčių ir pietų. Šiais skanėstais mėgaujamės visa šeima – Benas labai mėgsta, o man patogu jam po tokį rutuliuką įdėti į užkandžių dėžutę darželiui. Tai puiki alternatyva saldumynams, kuri tikrai patiks ne tik jums, bet ir vaikams. Rutuliukų pagrindą sudaro viso grūdo avižiniai dribsniai ir riešutų sviestas. Kai negaminu riešutų sviesto pati, renkuosi EP Bar produkciją – tobulo skonio, tekstūros ir, svarbiausia, be jokių nereikalingų priedų, pagaminta tik iš riešutų. Šį kartą naudojau kokosų kremą ir migdolų kremą, bet galite rinktis savo mėgstamiausių riešutų kremą (sviestą). Papildomai į rutuliukus galima dėti savo mėgstamų sėklų, riešutų, o aš šį kartą gražia rožine spalva nudažiau juos liofilizuotų braškių pagalba. Galima gaminti ir su šviežiomis uogomis, tačiau tokiu atveju bendra masė bus drėgnesnė, todėl reikėtų naudoti daugiau avižinių dribsnių ar pridėti riešutų miltų.

10 – 15 rutuliukų reikės:

 • 1 stiklinės (250 ml) avižinių dribsnių | Geriausia – viso grūdo dalių
 • Saujos liofilizuotų braškių
 • 1/2 stiklinės (125 ml) kokoso drožlių
 • 2 v.š. EP Bar migdolų kremo
 • 1/2 stiklinės (125 ml) EP Bar kokosų kremo
 • 1 v.š. klevų sirupo arba kito skysto saldiklio – medaus, agavaų sirupo
 • Žiupsnelio vanilės

Gaminame:

 1. Riešutų kremus šiek tiek pašildome 70 laipsnių orkaitėje ar tiesiog ant radiatoriaus, kad jie kiek suminkštėtų ir būtų patogiau naudoti.
 2. Į maisto smulkintuvą beriame avižinius dribsnius ir liofilizuotas braškes, susmulkiname viską iki miltų tekstūros.
 3. Dedame visus ingredientus į dubenį ir gerai išmaišome.
 4. Rankomis formuojame rutuliukus, dedame į lėkštę ir siunčiame pusvalandžiui į šaldytuvą, kad sustingtų.

Galima laikyti šaldytuve apie 2 savaites arba šaldiklyje. Jei laikysite šaldiklyje, prieš valgant palaikykite 20 min kambario temperatūroje.

Reklama sukurta bendradarbiaujant su “Energijos produktai“.

5 komentarai “BRAŠKINIAI RIEŠUTŲ SVIESTO RUTULIUKAI

 1. Sveiki, gyvenu ne Lietuvoje, todel noreciau zinoti, kuo butu galima pakeisti migdolu ir kokosu krema.
  Aciu.

 2. Sveiki… ” susivėliau ” su matavimu mililitrais… aišku nepavyko…gaila produktų..
  Gal kas gali protingai patart kaip mililitrus pakeist į gramus ?

  1. Niekas jums protingai nepatars, kaip mililitrus paversti gramais, nes mililitrai matuoja tūrį, o gramai svorį – kiekvieno produkto svoris yra skirtingas ir pvz stiklinė miltų svers mažiau nei stiklinė cukraus. Tuo tarpu stiklinė yra patogus tarptautinis matavimo vienetas, reiškiantis ne indą vandeniui gerti, o matavimo vienetą, kuris yra lygus 250 ml 🙂 Tam daug kas turi paprastus indelius, kuriuose sužymėti ml.

 3. Labai skanūs. Geriausias sveikas skanėstas, kokį esu išbandžius. Dabar visada darau dvigubą kiekį, nes greit nelieka 😁

Leave a Reply