SVEIKA UOGIENĖ | BRAŠKIŲ IR CHIA DŽEMAS

sveika-lengva-uogiene-be-cukraus-chia-braskiu-dzemas

Kas galėtų pagalvoti, kad skaniausia pasaulyje uogienė gali būti sveika! Šis be proto skanus džemas – tai ne cukraus ir kalorijų bomba, o klevų sirupu saldintas bei super maistu – chia sėklomis sutirštintas ir praturtintas skanėstas, pagaminamas vos iš kelių ingredientų! Pasakysiu nuoširdžiai – tokio produkto, kaip uogienė, dėl manęs galėtų ir nebūti. Bet kai atradau šį variantą, jis gaminamas beveik kas savaitę ir yra kažkas tobulo. 

Reikės:

 • 500 g. braškių | Geriausia – šviežių, bet tinka ir šaldytos
 • 1 laimo
 • 3 v.š. klevų sirupo
 • Žiupsnelio vanilės (Nebūtina)
 • 3 v.š. ispaninio šalavijo (chia) sėklų

Gaminame:

 1. Braškes supjaustome perpus (jei naudosite šaldytas – atitirpinkite).
 2. Braškes dedame į nedidelę keptuvę ar puodą, įtarkuojame 1/2 laimo žievelės, įspaudžiame 2 v.š. laimo sulčių ir maišydami bei kartais paspausdami uogas kaitiname ant vidutinės ugnies apie 10 minučių, kol braškės ištyžta.
 3. Pilame klevų sirupą (jo kiekį reguliuokite pagal uogų saldumą ir pageidaujamą džemo saldumą, jei uogos saldžios, gali būti, kad klevų sirupo net neprireiks!), beriame vanilę ir ispaninio šalavijo sėklas, išmaišome ir kaitiname dar minutę.
 4. Patraukiame nuo ugnies ir leidžiame pastovėti apie 10 minučių, kol sėklos kiek išbrinksta ir džemas sutirštėja.
 5. Perkeliame džemą į sandarų indelį ir dedame į šaldytuvą. Šaldytuve per kelias valandas džemas dar labiau sutirštės.

Laikome šaldytuve sandariame indelyje iki dviejų savaičių.

Naudoti galima visur, kur naudotumėte tradicinę uogienę – su koše, jogurtu, riešutų sviesto sumuštiniu, blynais, vafliais ir t.t.

sveika-lengva-uogiene-be-cukraus-chia-braskiu-dzemas

Tokį džemą galite pagaminti iš bet kurių kitų uogų! Geriausia, jei tai bus sezoninės, šviežios uogos, tačiau puikiai tiks ir šaldytos. Taip pat džemas puikiai pavyks ne tik iš uogų, bet ir iš sultingų vaisių –   persikų, slyvų, kivių, ananasų, mangų. Galite net maišyti naudojamus vaisius / uogas ir kaskart sukurti vis naujus skonius. 

8 komentarai “SVEIKA UOGIENĖ | BRAŠKIŲ IR CHIA DŽEMAS

 1. Pagaminau su slyvomis, nuostabus skonis, valgė net vaikas, kuris uogienių nemegata:)

   1. Niam, kaip gardžiai atrodo! Bandysiu 🙂

 2. Dariau iš aviečių, nuostabiai gerai suderėjo laimas su avietėmis. Sudėjau žiemai. Dabar kabinam šaukštais laukdami šviežio uogų derliaus 🙂

Leave a Reply