Su pūstomis kruopomis

APIE PŪSTAS KRUOPAS | Pūstos kruopos yra tas pats, kaip ir spraginti kukurūzai. Jų galima pasigaminti patiems arba nusipirkti jau spragintų kruopų, populiarūs variantai yra pūsti ryžiai, pūstos burnočio sėklos, pūsta bolivinė balanda. Jau paruoštų jų galite rasti didžiausiuose maisto prekių parduotuvėse arba specializuotose ekologiškų produktų krautuvėlėse. O jei norite pasigaminti patys, į google rašykite: how to make puffed (kruopų pavadinimas) ir tikrai rasite instrukciją.

Pūstos kruopos sveikame deserte yra puikus būdas paįvairinti savo mitybą. Pavyzdžiui, šie skanėstai yra pagaminti vien iš sveikų ir mūsų kūnui naudingų maisto produktų. Kaip visada, tai puikus savaitės paruoštukas, kuris sėkmingai laikosi šaldytuve visą savaitę ir leidžia mums turėti sveiką užkandį visada po ranka. O skoniu jis nenusileidžia nei saldainiams, nei sausainiams, tikrai patiks ir vaikams!

Reikės:

 • 1.5 stiklinės (350 ml) pūstų kruopų (naudojau pūstą burnotį, bet tiks ir kitos kruopos)
 • 1 stiklinės riešutų sviesto (naudojau migdolų, bet tinka visoks)
 • 3 v.š. klevų sirupo / medaus (jei neveganiška versija)
 • 2 v.š. kokosų aliejaus
 • Žiupsnelio druskos
 • Žiupsnelio vanilės

Gaminame:

 1. Į nedidelį puodą dedame riešutų sviestą, klevų sirupą (arba medų), kokosų aliejų, druską ir vanilę. Viską šiek tiek pakaitiname ir išmaišome, kad būtų tolygi masė.
 2.  Dideliame inde sumaišome pūstas kruopas su skysta mase. Gausis gana tvirta masė.
 3. Nedidelę skardą išklojame kepimo popieriumi, sudedame masę, paspaudžiame ir išlyginame rankomis, kad neliktų oro. 
 4. Dedame į šaldiklį valandai.
 5. Kai masė jau sušalusi ir sutvirtėjusi, supjaustome norimo dydžio gabalėliais, perkeliame į sandarų indą ir laikome šaldytuve iki savaitės.

* Galite gaminti didesnį kiekį ir dalį paruoštų skanėstų užšaldyti. Tuomet sveikų užkandžių turėsite dar ilgiau, tiesiog prieš valgant ištraukite iš šaldiklio ir šiek tiek palaikykite kambario temperatūroje.

Dar vienas nuostabus būdas pūstoms kruopoms panaudoti – datulių ir Tahini desertas.