SVEIKI BRAŠKINIAI BANANŲ LEDAI

sveiki-veganiski-braskiniai-bananu-ledai

Turbūt jau pastebėjote, kad man pats geriausias vasaros desertas yra ledai. Mėgstu ir valgau juos visokius, bet jei gaminu pati – tai tik sveikuoliškus bananinius ledus su įvairiais priedais. Akylesni  jau pastebėjote ne vieną bananinių nice cream ledų receptą – esu juos įsimylėjusi, na nes kaip įmanoma neįsimylėti šilko švelnumo naminių ledų, kurie yra palankūs sveikatai ir pagaminami vos iš kelių ingredientų?? Šiandien dalinuosi braškine versija – netrukus prasidės saldžiausių lietuviškų braškių sezonas, kurio metu gaminti tokius ledus – tiesiog privaloma! Viskas, ko reikia – gerai prinokę ir užšaldyti bananai, saldžiausios braškės ir tirštas SANTA MARIA kokosų kremas, kurio sudėtis visiškai švari – tik kokosų minkštimas ir vanduo, jokių nereikalingų priedų. 

Pagaminus tokius ledus galima valgyti iškarto – taip galėsite mėgautis minkštais soft serve tipo ledais, kuriuos papildomai galite gardinti įvairiais mėgstamais priedais. Būtent tokie – mano mėgstamiausi. Jei labiau mėgstate tvirtus ledus, tuomet pagamintus dėkite juos į formą ir šaldiklį – kai sušals galėsite kabinti ir patiekti ledų rutuliukus. 

4 porcijoms reikės:

 • 4 gerai prinokusių bananų
 • 100 g šaldytų braškių
 • 100 g kokosų kremo tiršto kokosų pieno
 • Mėgstamų priedų: pabarstukų, saldžių padažų, skysto riešutų sviesto, vaisių, uogų

Gaminame:

 1. Bananus ir braškes supjaustome griežinėliais ir užšaldome. 
 2. Prieš gaminant ledus, vaisius 10 minučių palaikome kambario temperatūroje, kad jie šiek tiek atsileistų. 
 3. Į galingą maisto smulkintuvą dedame bananus, braškes ir kokosų kremą, sutriname iki vientisos masės. Gali būti, kad pradžioje reikės kartas nuo karto sustoti ir nugramdyti produktus nuo blenderio sienelių. Gana greitai pastebėsite, kad bananai iš gabalėlių virsta vientisu kremu. 
 4. Kai ledai tampa vientisos kreminės tekstūros galite iškart patiekti dubenėliuose arba dėti į formą ir šaldiklį. Vėliau ištraukus iš šaldiklio ledai bus labai kieti, tad reikės leisti jiems apie 10 minučių atšilti kambario temperatūroje. 

Reklama sukurta bendradarbiaujant su SANTA MARIA. 

4 komentarai “SVEIKI BRAŠKINIAI BANANŲ LEDAI

 1. O gal galetumet rekomanduot kuo galeciau bananus keisti. Mano vaikai nevalgo bananu😔 o taip noreciau isbandyt siuos ledus.

  1. Sveiki, tokiu atveju bananiniai ledai tiesiog ne jums, nes būtent jų dėka ir gaunasi ta kreminė ledų tekstūra 🙂

 2. Labą vakarą, rezultatas pranoko lūkesčius 🙂 Dėkinga 🙂

 3. Vakar vakare kai temperaturos stulpelis vis dar rode 29, uzsimaniau kazko….:), kadangi visko buvo kameroje ir kaip tik turejau (30 grietineles) likusios, pabandziau ir as situos ledus, negalvojau kad gali gautis tokie tobuli ledai per kelias minutes, verti nuodėmės :), kita karta pabandysiu ir su kokosu kremu
  TOBULI!!!

Leave a Reply