BRAŠKINIAI BANANŲ LEDAI

veganiski-bananu-braskiu-ledai-be-pieno-be-cukraus

Iš šaldytų bananų pagaminti ledai yra tokie nuostabūs, kad net turi savo pavadinimą – Nice Cream. Sutrintas šaldytas bananas pavirsta į kreminės tekstūros ledus. Tai – pagrindas, o visa kita jau jūsų reikalas. Jei dar niekada negaminote tokių ledų, tai pats laikas pradėti (aš kai pabandžiau, tai sunokę bananai visada keliauja į šaldiklį juodai dienai). Mano  nuolatinis patiekalų degustatorius negalėjo patikėti, kai papasakojau kokia šių ledų sudėtis. Tikrai rekomenduoju pabandyti, o jau vaikai tai išvis nesupras kad valgo tik vaisius ir uogas.

2 porcijoms reikės:

 • 2 šaldytų bananų (bet tokių, kurie buvo gerai sunokę su taškeliais)
 • 4 šaldytų braškių
 • 2 v.š. kokoso pieno (ir to net nebūtina)

Gaminame:

 • Šaldytus bananus ir braškes perkeliame į maisto smulkintuvą, pilame kokosų pieno. Viską sutriname iki kreminės ledų tekstūros.

Galima patiekti iškart apibarsčius mėgstamais pagardais (uogomis, vaisiais, riešutais, granola arba niekuo) arba pagaminti didesnį kiekį, dėti į dėžutę, į šaldiklį ir scoopinti kai norisi. Tada ledai bus kietesni.

P.S. aš manau tai trumpiausias kada nors mano postintas receptas. Bet toks vienas geresnių.

P.P.S. Neišsigąskite, kad bananai šaldiklyje paruduoja. Su jais viskas gerai. veganiski-bananu-braskiu-ledai

6 komentarai “BRAŠKINIAI BANANŲ LEDAI

 1. Kažkada bandžiau su šaldytu bananu kokteilį pasidaryti, tai sulaužė blenderį… 😦 Aišku ne stebuklas ir blenderis buvo, bet vis tiek. Ar išėmus iš šaldiklio dar kažkiek bananus palaikot, kad atšiltų?

 2. Atrodo nerealiai skaniai :))
  As bananus pries saldant supjaustau griezineliais, tuomet blenderiu paprasciau susmulkinti nei visa banana 😉
  Beje, kokoso traskuciai namu gamybos? Jei taip, tai gal turit recepta?

 3. Sveiki, išbandžiau ir aš šituos ledus – skonis wow, nustebino nerealiai! Tik turiu tokį klausimėlį dėl laikymo. Įdėjau juos į tokį stiklinį dubenėlį (tinkamas šaldymui), ir išėmus juos iš kameros jie būna be galo kieti, pavyksta nebent gramdyti nuo paviršiaus, “scoop’inti” neišeina. Na, nebent palaukus kol pradeda tirpti. Gal yra kokia gudrybė kaip to išvengti..?

Leave a Reply