VIENA SKARDA | ČESNAKINĖ TILAPIJA SU DARŽOVĖMIS

tilapija-su-darzovemis-viena-skarda

Gana dažnai išgirstu klausimą – kodėl AML mažokai žuvies receptų? Turiu prisipažinti, kad žuvį, palyginus, gaminu gana retai, o jau kai gaminu, tai dažniausiai lašišą. Pati nuolat kalbu apie įvairovės mityboje svarbą, tad laikas pakeisti šią situaciją! Tuo labiau, kad žuvis yra labai naudinga mūsų organizmui.

Šiandien dėmesio centre – tilapija. Man tilapija patiko visada, nes neturi stipraus specifinio skonio,  yra lengvai pagaminama. Visgi iki šiol šios žuvies vengiau – turbūt dauguma girdėjote nuomonių, kad prekybos centruose parduodama iš Azijos atgabenta tilapija yra auginama labai nešvariai ir nepasižymi naudingosiomis savybėmis. Bet dabar noriu pasidžiaugti, kad dabar jau galima įsigyti lietuvio ūkininko geromis sąlygomis auginamų Silver rūšies tilapijų, kurių mailiai į Lietuvą atvežami iš Olandijos, žuvys auginamos naujai įrengtuose vandens rezervuaruose, kurie užtikrina švarų ir saugų žuvų augimą. Tai šviežia, kokybiška ir skani žuvis – visai kitas produktas, nei šaldyta atitirpinta ir neaiškiomis sąlygomis auginta alternatyva. O svarbiausia, kad šioje žuvyje – visa puokštė vitaminų ir naudingųjų medžiagų. Taigi, pažadas sau ir patarimas jums – prisijaukinkime žuvį savo namų virtuvėje. Įsigyti galite internetu arba Vilniuje “Geros žuvies” parduotuvėje. Taip pat ir tiesiogiai iš ūkio šiais kontaktais: tilapis@yahoo.com, 861483238.

Beje, dažnai susiduriu su skaitytojų baime kepti visą žuvį. Norisi padrąsinti ir paraginti – visos žuvies gamyba ne ką sudėtingesnė nei filė gabalėlių, o ekonomiškai tai gerokai naudingesnis variantas.  Šiandien siūlau išbandyti aromatingą česnakinę tilapiją su daržovių garnyru. Šis patiekalas labai patogus, nes visas iškepa vienoje skardoje orkaitėje – nereikia nei stovėti prie puodų, nei plauti kalno indų. Nurodyti produktų kiekiai dviems porcijoms, bet jei valgytojų daugiau – dauginkite atitinkamai.

Česnakinei tilapijai reikės:

 • 1 skrostos tilapijos
 • 3 v.š. alyvuogių aliejaus
 • 1 v.š. citrinos sulčių
 • 3 skiltelių česnako
 • Druskos, pipirų
 • Žiupsnelio maltos aitriosios paprikos

Daržovėms reikės:

 • 2 nedidelių saldžiųjų bulvių
 • 1-2 kukurūzų
 • Žirnių ankščių
 • 1 v.š. alyvuogių aliejaus
 • Druskos, pipirų
 • Žiupsnelio džiovintų žolelių mišinio

Patiekimui reikės:

 • Šviežių petražolių
 • Citrinos

Gaminame:

 1. Žuvį nuplauname ir nusausiname popieriniais rankšluosčiais. Paviršių abiejose žuvies pusėse kelis kartus įstrižai įpjauname.
 2. Indelyje sumaišome alyvuogių aliejų, citrinos sultis, tarkuotą česnaką, druską, pipirus, aitriąsias paprikas.
 3. Paruoštu mišiniu įtriname žuvies vidų ir išorę.
 4. Saldžiąsias bulves nuplauname, supjaustome 1 cm. pločio griežinėliais. Kukurūzų burbuoles supjaustome kelių centimetrų pločio griežinėliais.
 5. Dubenyje sumaišome bulves ir kukurūzus su aliejumi, druska, pipirais ir žolelių mišiniu.
 6. Į kepimo skardą klojame kepimo popieriaus. Ant jo viduryje dedame žuvį, aplink išdėliojame daržoves, jei yra galimybė taip, kad saldžiosios bulvės kuo mažiau liestųsi tarpusavyje.
 7. Kepame 180 laipsnių orkaitėje (vėjelio funkcija) 20 minučių.
 8. Žirnių ankštis sumaišome su šlakeliu aliejaus, druska ir pipirais, dedame į kepimo skardą prie jau beveik iškepusios žuvies ir daržovių. Kepame viską dar 10-15 minučių.
 9. Patiekiame su citrinos griežinėliais ir pabarstome smulkintomis petražolėmis.kaip-kepti-visa-zuvi-cesnakine-tilapija

Šis receptas sukurtas bendradarbiaujant su UAB “Tilapis”.

5 komentarai “VIENA SKARDA | ČESNAKINĖ TILAPIJA SU DARŽOVĖMIS

 1. Sveiki,

  kelintą kartą susiduriu su kvailoka problema – mano orkaitėje nėra vėjelio funkcijos, ar tai labai turėtų įtakos šiam receptui? Galbūt reikėtų žuvį kepti ilgiau/trumpiau ar aukštesnėje/žemesnėje temperatūroje?

  Jau ne pirmą kartą gaminu pagal Jūsų sukurtus receptus ir ir kiekvienąkart šokčiojau iš skonio ir laimės! Nugalėjau baimę ruošiant jautieną, bolivinę balandą, o dabar, manau, atėjo laikas ir žuviai 🙂

  1. Sveiki, kaip smagu!!! O be vėjelio viską puikiai iškepsit, tik tuomet visada arba kepkite šiek tiek ilgiau, arba padarykite 20 laipsnių didesnę temperatūrą ir kepkite tiek pat laiko 🙂

 2. Labai noriu padėkoti už receptų idėjas, ne esu mėgėja gaminti, tačiau dėl karantino, manau, daug kam laiko daugiau, kurį galima skirti ir gaminimui. Šiandien kepiau žuvį, daržoves truputį kitas pasirinkau, ką turėjau šaldytuve 🙂 bet skonis super nuostabus, labai ačiū jums 🙂

Leave a Reply