NAMINIS MIGDOLŲ SVIESTAS

naminis-riesutu-sviestas-migdolu

Vaikystėje buvau apsinuodijusi Snickers šokoladuku ir nuo to laiko nelabai mėgstu žemės riešutus. O tai gan nemaža problema, nes nuolat gaminu saldžius ir sveikus paruoštukus visai savaitei, kur labai dažnai įeina riešutų sviestas. Migdolų sviestas, pavyzdžiui, man daug skanesnis už žemės riešutų, bet jo kaina, deja, yra arti 10 Eur už indelį. Išeitis – gaminti pačiai. Tokia įžanga į mano naują draugystę su riešutų sviestu namuose. Šiaip viskas nesudėtinga, rezultatas NUOSTABUS. Bet negaliu meluoti – pirmas kartas tikrai pareikalavo nemažai kantrybės. Bet tik todėl, kad ne iki galo pažįstu savo turimus prietaisus. Vienas per didelis, kitas užkaito, žodžiu dėjosi keisti dalykai.

Patarimas nr. 1 Naudokite virtuvės kombainą, S formos antgalį. Vienu metu man pasirodė, kad mano kombaino indas per didelis, todėl perdėjau į mažesnį indą ir tęsiau gamybą su blenderiu, S formos antgaliu. Didelė klaida, nužudžiusi daug mano nervų ląstelių, nes kaito ir pats blenderis, ir riešutų sviestas.

Patarimas nr. 2. Turėkite kantrybės. Gaminant pirmą kartą tikrai gali pasirodyti, kad nieko neišeis. Įkvėpkite ir tęskite toliau – riešutų sviestas artėja.

Maždaug 200 ml. migdolų sviesto reikės:

 • 2 stiklinių migdolų
 • 1 a.š. kokosų aliejaus (jei matysite, kad masė per tiršta)
 • 4 datulių (nebūtina, bet labai tinka, jei norite saldesnio sviesto)
 • Žiupsnelio druskos

Gaminame:

 1. Migdolus paskrudiname 170 laipsnių orkaitėje apie 15 min. Kartas nuo karto pamaišome, kad tolygiai apskrustų.
 2. Į kombainą beriame migdolus, kokosų aliejų, datules, druską. Galite berti vien migdolus, priedai nebūtini.
 3. Apsišarvuojame kantrybe ir įjungiame kombainą. Triname apie 15-20 minučių, kas 2-3 minutes sustabdydami kombainą ir nugramdydami kraštus.
 4. Po maždaug 15 min trynimo, maždaug tuo momentu kai galvosite „O ne, nieko nesigauna!!“ įvyksta magija – riešutai išskiria savo aliejų ir masė tampa skysta.
 5. Po to, kai masė suskystėja, trinkite dar 2 minutes – sviestas taps kreminės tekstūros.
 6. Laikykite sandariame indelyje šaldytuve iki mėnesio. Bet pamatysit, tiek neužsilaikys.naminis-migdolu-sviestas

12 komentarų “NAMINIS MIGDOLŲ SVIESTAS

 1. O koks jusu kombaino galingumas? Nes deja man nieko nepavyko, pritrukau kantrybes. Galvoju gal per mazai paskrudinti riesutai buvo arba silpnas kombainas, nors lyg 800W nera is silpnesniu…

  Patinka

 2. Sveiki, ar bandėte gaminti svestą iš gatavų migdolų miltų? Ketinu pridėti aliejaus ir trinti kokteilinėje. Kitokios technikos šiuo metu dar neturiu 😦

  Patinka

   1. Jeigu tik žinočiau, ar pramoniniai migdolų miltai yra nenuriebinti, ryžčiausi gaminti. Skirtingi gamintojai pateikia skirtingas maistingumo deklaracijas. Matyt, teks klausti maisto technologų.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s