RYŽIŲ PUDINGAS | KLASIKINIS VS SVEIKAS VARIANTAS

ryziu-pudingas-klasikinis-sveikas-veganiskas-be-gliuteno

Ryžių pudingas yra klasikinis prancūziškas desertas – rafinuotas, elegantiškas, stilingas, kaip ir visi prancūziški patiekalai. Klasikinis variantas yra be galo skanus, bet šiek tiek nuodėmingas, nes pagamintas iš pieno, grietinėlės, cukraus ir baltųjų ryžių. Tai tikrai veikiau desertas, nei subalansuotas patiekalas, todėl šiandien noriu pasidalinti ne vienu, o dviem ryžių pudingo receptais. Klasikiniu variantu, kuriuo galima mėgautis kaip desertu ir sveikesne alternatyva, kuri tinka veganams, pieno produktų netoleruojantiems ar alergiškiems žmonėms – tokią versiją jau galima būtų valgyti ne tik kaip desertą, bet ir rinktis pusryčiams ar užkandžiui.

Svarbiausia abiejų versijų sudedamoji dalis – teisingai pasirinkti ryžiai. Šiam skanėstui netinka plikyti, pailgi, birūs ryžiai. Jie turi būti apvalūs ir gana lipnūs. Aš naudojau baltuosius apvaliuosius ryžius iš privataus IKI prekių ženklo „Nos Régions ont du Talent“  asortimento. Tai ypatingai kokybiška autentiškų prancūziškų produktų linija, kurią Lietuvoje galima rasti tik IKI parduotuvėse. Taip pat pudingą pagardinau ir  tos pačios produktų linijos braškių uogiene, kuri yra gaminama pagal senovines prancūzų receptūras, ir galiu nuoširdžiai pasakyti – skanesnės braškių uogienės tikrai nebuvau ragavusi (mamos gaminta nesiskaito!).

ryziu-pudingas-klasikinis-sveikas-veganiskas-be-gliutenoryziu-pudingas-klasikinis-sveikas-veganiskas-be-gliuteno

KLASIKINIS RYŽIŲ PUDINGAS

4 porcijoms reikės:

 • 4 stiklinių pieno
 • 1 stiklinės grietinėlės (30% riebumo)
 • 1/4 stiklinės cukraus
 • Žiupsnelio vanilės
 • 1 stiklinės „Nos Régions ont du Talent“ apvaliųjų ryžių

Gaminame:

 1. Į puodą pilame pieną, grietinėlę, cukrų ir vanilę. Kaitiname maišydami, kol viskas užverda.
 2. Į puodą suberiame ryžius, verdame ant vidutinės ugnies kartas nuo karto pamaišydami apie 30  – 35 minutes, kol ryžiai pilnai išverda (jie turi būti visiškai minkšti, be jokio traškumo), o skysčio nebelieka.

SVEIKESNIS AUGALINĖS KILMĖS RYŽIŲ PUDINGAS

4 porcijoms reikės:

 • 1 skardinės (400 ml) kokosų pieno
 • 1 stiklinės mėgstamo augalinio pieno
 • 1/4 stiklinės klevų sirupo
 • Žiupsnelio vanilės
 • 1 stiklinės „Nos Régions ont du Talent“ apvaliųjų ryžių

Gaminame:

 1. Į puodą pilame abejus pienus, klevų sirupą ir vanilę. Kaitiname maišydami, kol viskas užverda.
 2. Į puodą suberiame ryžius, verdame ant vidutinės ugnies kartas nuo karto pamaišydami apie 30  – 35 minutes, kol ryžiai pilnai išverda (jie turi būti visiškai minkšti, be jokio traškumo), o skysčio nebelieka.

Patiekimui pasirinkau „Nos Régions ont du Talent“ braškių uogienę, kurią galima rasti tik IKI parduotuvėse, šlakelį klevų sirupo, kokoso drožles, švežias braškes ir mėtą. Bet šiaip ryžių pudingas puikiai dera su pačiais įvairiausiais vaisiais, uogomis, riešutais ir net prieskoniais (pavyzdžiui, cinamonu!), tad patiekite taip, kaip jums labiausiai patinka.

Valgyti abu pudingus galima tiek šiltus, tiek šaltus. Jei valgysite šiltą – patiekite iškart išvirus, o jei pudingo liko ar norite jo šalto (pavyzdžiui, vasaros metu tai gali būti puikus vėsus desertas) – dėkite į šaldytuvą, o, prieš patiekiant, 15 minučių palaikykite kambario temperatūroje.

ryziu-pudingas-klasikinis-sveikas-veganiskas-be-gliuteno

Šis receptas sukurtas bendradarbiaujant su IKI.

12 komentarų “RYŽIŲ PUDINGAS | KLASIKINIS VS SVEIKAS VARIANTAS

 1. Wow! Nebuvau gaminus niekad, bet man taip patiko! Nors nedėjau jokio saldiklio, bet buvo ir taip labai skanu, tikras desertas! mmm…gaminau pagal sveikesnį variantą, bet man dar eigoj pritrūko drėgmės, pyliau daugiu augalinio pieno, matyt ryžiai imlesni buvo 🙂

 2. Labai jau mano šeimyna visa savo “skoniu” skirtinga.. Baisiai sunku vienu patiekalu visiems įtikti.. Bet, šis pudingas ne tik, kad patiko VISIEMS, bet vaikai sakė, kad šita košė pati skaniausia pasaulyje! O dar, taip lengvai pagaminama! Užsisaugau šeimos vakarienėms 🙂 Ačiū!
  (dariau augalinį variantą)

 3. Ar įmanoma kuo nors pakeisti kokosų pieną? Nas, kažkuo gal sveikesniu nei grietinėlė?

  1. Sveiki, manau galima būtų bet kokiu augaliniu pienu, bet jie skystesni, tad nebūtų tokios kreminės tekstūros 🙂

 4. ar galima butu naudoti paprastus ryzius, ar cia kokie specialus turi buti?

  1. Geriausia naudoti apvaliuosius, tuomet geriausia bus tekstūra 🙂 Bet pavyks ir su kitais!

Leave a Reply