PORTUGALIŠKAS AŠTUONKOJIS

Birželį lankiausi Portugalijoje, kaip visada kelionėse ragavau visko daug bei parsivežiau receptų knygą. Labiausiai Portugalijos virtuvėje mane sužavėjo jūros gėrybės – to jūros šviežumo niekas nepakeis. Patiekalas #1 man buvo aštuonkojis à lagareiro – tai tradicinis receptas, kuriame aštuonkojis pirmiausia apverdamas, o tada kepamas kartu su bulvėmis, alyvuogių aliejumi ir česnaku. Portugalijoje pažadėjau sau būtinai pagaminti šį receptą namuose!

Challenge’as #1 – baimė. Žinau, kad dauguma mūsų šiek tiek prisibijome tokių mums egzotiškų produktų kaip aštuonkojis. Priežastis paprasta – patirties ir žinių stoka. Aš pati šviežią aštuonkojį gaminau pirmą kartą, todėl prieš gaminant gerą valandą skaičiau patarimus kaip tai padaryti teisingai. Viskas pavyko puikiai, tad čia rasite sėkmę garantuojantį receptą, darykit viską pagal eigą ir tikrai nesibaiminkit, toks patiekalas tobulas ypatingai progai ir tikrai lengvai pavyks.

Challenge’as #2 – šviežios jūros gėrybės. Kaip man gaila, kad pas mus šviežios jūros gėrybės yra tikra egzotika. Jei norite kokybiško ir teisingo patiekalo, šaldytas aštuonkojis čia netiks. Labai džiaugiuosi, kad “Ogmios” mieste yra parduotuvė “Šiaurės jūra”, kur trumpam gali pasijusti kaip Portugalijoje ar kitose jūros gėrybėmis turtingose valstybėse. Tai va, ten visada randu šviežias jūros gėrybes ir žuvį, dažniausiai perku kokybišką silkę, lašišą, midijas, krevetes. O dabar dažniau pirksiu ir aštuonkojus 🙂 Keli patarimai – švieži produktai į parduotuvę pristatomi trečiadieniais, dar jei reikia, pageidaujamą žuvį sutvarko kaip jums reikia –  supjausto gabalėliais, nuvalo, išskrodžia, reikia tik paprašyti. O galutinai mane papirko, kai pirkau aštuonkojį, buvo lauke +30, tai man viską supakavo su ledu, kad tik nenukentėtų kokybė kol grįšiu namo. Ta prasme, WOW.

O dabar, kai išsiaiškinom kur rasti šviežias jūros gėrybės ir, kad nereikia jų bijoti, einam prie recepto:

2 labai sočioms – 4 ne tokioms sočioms porcijoms reikės:

 • 1 išdarinėto aštuonkojo (maniškis svėrė 700 g.)
 • Vandens
 • 1 morkos
 • 1 saliero lapkočio
 • 1 svogūno
 • 1 a.š. druskos
 • 5 juodųjų pipirų
 • 2 lauro lapų
 • 10 nedidelių bulvių
 • 3 v.š. alyvuogių aliejaus
 • 6 skiltelių česnako
 • 1/2 a.š. druskos
 • Saujos šviežių petražolių

Gaminame:

 1. Į puodą pilame vandenį, dedame morką, salierą, svogūną, druską, pipirus ir lauro lapus.
 2. Kai vanduo užverda, dedame virti aštuonkojį. Kad kojos per daug nesusiraitytų ir aštuonkojis netaptų kietas, aštuonkojį prie karšto vandens “pratiname” po truputį. Pirmiausia į vandenį įmerkiame iki pusės kojų, palaikome 3 sekundes, ištraukiame. Tuomet vėl dedame į vandenį kiek daugiau – taip, kad vandenyje būtų visos kojos, palaikome tris sekundes ir ištraukiame. Galiausiai, dedame visą aštuonkojį į vandenį.
 3. Sumažiname ugnį, kad vanduo vos burbuliuotų, uždengiame dangtį ir verdame apie 1 val. 15 minučių. Virimo laiką derinkite pagal turimo aštuonkojo dydį.
 4. Bulves švariai nuplauname ir išverdame.
 5. Kai išverda ir bulvės, ir aštuonkojis, laikas viską kepti. Aštuonkojį galite supjaustyti arba kepti visą. Beje, jei aštuonkojis nusidažė violetine spalva – ją nuvalyti galite tiesiog patrynę popierine servetėle.
 6. Aštuonkojį ir virtas bulves dedame į kepimo skardą, pilame alyvuogių aliejų, įtarkuojame česnaką, beriame druskos ir viską gerai išmaišome.
 7. Kepame 180 laipsnių orkaitėje 30 minučių.
 8. Patiekiant pabarstome šviežiomis petražolėmis.

O čia mano Portugalijoje valgytas aštuonkojis pagal šį receptą!

1D1ED43F-13F1-4182-AED0-B2876B06B7AF.JPG

Šis receptas sukurtas bendradarbiaujant su “Ogmios miestu”.

12 komentarų “PORTUGALIŠKAS AŠTUONKOJIS

 1. Sveiki, kokį orkaitės rėžimą naudojote? Su vėjeliu, ar tiesiog kaitinimą iš viršaus ir apačios? Ačiū!

 2. Sveiki, būtų įdomu pabandyti šį receptą! O galbūt žinote vietų Kaune, kur galima įsigyti kokybiškų jūrų gėrybių, žuvies?

  1. Portugalai greitpuodyje verda nuo 20~40 minuciu,. As verdu paprastame virdulyje ne trumpiau 1,30 minučių. Ir kalmarus taip pat jie patare virti ne trumpiau 1,30min

 3. Sveiki, kiek domejausi tai aštunjoki reikia virti 1kg 15min. Jusl ilgokai virete. Ar nebuvo “guminis”?

 4. Sveiki,

  Gaminau pagal šį receptą. Viriau šiek tiek trumpiau, į orkaitę pašoviau visus recepte išvardintus produktus iš karto, kai tik išvirė aštuonkojis (buvo dar karštas iš puodo).
  Džiaugėmės nuostabaus skonio patiekalu.
  Pagal jį gaminisu dar kartą.

 5. Kaži kiek laiko virti reikia jei ne visas aštunkojis o tik jo čiuptuvai?

  1. Pavyks, žinoma, tiesiog šviežia visada skaniau, bet iš esmės tikrai pavyks. Prieš gaminant svarbiausia pilnai atšildyti.

Leave a Reply