TRAŠKIOS VIŠTIENOS JUOSTELĖS SU KUKURŪZŲ DRIBSNIAIS

traskios-vistienos-juosteles-be-gliuteno-skanus-uzkandis

Šios traškios vištienos juostelės yra tobulos! Tokiu vaizdingu epitetu apibūdinu jas ne tik dėl puikaus skonio, bet ir dėl maksimalaus universalumo bei panaudojimo galimybių. 

Pirma ir svarbiausia (na, bent jau man šiuo metu tikrai aktualu) – taip paruoštą vištieną dievina mano itin išrankus trimetis. Skonis išties mėgstamas vaikų, tad labai tikėtina, kad taip paruoštą vištieną valgys visi šeimos nariai. Toliau – su skaniu padažu suderintos traškios vištienos juostelės gali būti skanus užkandis arba maistinga vakarienė, jei šalia patiektas garnyras, salotos ir padažas. Galiausiai, tai dar ir puikus pagalbininkas kelioms dienoms į priekį – su tokia vištiena skanu ruošti salotas, suktinukus, sumuštinius, makaronus ir t.t. Nežinau, ar dar reikia įtikinėti jus išbandyti? 

Kai galiu, aš visada stengiuosi rinktis kuo kokybiškesnius ir sveikesnius produktus. Drąsiai renkuosi Vilniaus Paukštyno vištieną – tai 100% lietuviška šviežia vištiena užauginta be antibiotikų, o gamintojas pats atsako už visą kokybės grandinę – nuo lauko iki stalo. Be to, visose prekybos vietose galime rasti itin platų Vilniaus Paukštyno vištienos išpjaustymų asortimentą. Ne tik tradicinę krūtinėlės filė ar blauzdeles, bet ir įdomesnius variantus – blauzdeles be sąnario, sparnelių vidurines dalis ar petelius, filė kepsneliams ir t.t. Na, kad nuobodu nebūtų ir įkvėptų eksperimentams virtuvėje!

Traškioms vištienos juostelėms reikės:

 • 400 g Vilniaus Paukštyno vidinių filė gabalėlių
 • 50 g pasukų arba kefyro
 • 1 kiaušinio
 • 1 nubraukto šaukšto kvietinių arba kukurūzų miltų
 • 1/2 a.š. česnako miltelių
 • 1/2 a.š. maltos paprikos
 • 1/2 a.š. druskos
 • 1/8 a.š. pipirų
 • 100 g nesaldintų kukurūzų dribsnių
 • Alyvuogių aliejaus

Ranch padažui reikės:

 • 100 g graikiško jogurto
 • 1 v.š. majonezo
 • 1 skliltelės česnako
 • Šlakelio citrinos sulčių
 • Žiupsnelio druskos, cukraus, maltos paprikos ir krapų

Gaminame:

 1. Dubenyje pasukas išplakame su kiaušiniu, miltais ir prieskoniais. 
 2. Dedame vištieną, išmaišome. Apdengiame maistine plėvele, dedame į šaldytuvą ir marinuojame kelias valandas arba per naktį. Jei reikia greitai, marinuoti nebūtina, tik tokiu atveju mėsa bus ne tokia minkšta, bet vistiek labai skani. 
 3. Kukurūzų dribsnius susmulkiname maisto smulkintuvu. 
 4. Vištieną apvoliojame kukurūzų dribsniuose, dedame ant kepimo popieriumi išklotos skardos, apšlakstome alyvuogių aliejumi ir kepame 180 laipsnių orkaitėje 20 min.
 5. Gaminame padažą: sumaišome visus padažo ingredientus. 

Reklama sukurta bendradarbiaujant su Vilniaus Paukštynu. 

11 komentarų “TRAŠKIOS VIŠTIENOS JUOSTELĖS SU KUKURŪZŲ DRIBSNIAIS

 1. Ar teisingai supratau – mėsą marinuoti pasukų+kiaušinio+miltų+prieskonių mišinyje? Ačiū

 2. Sakykit, ar kukurūzų dribsnius galima pakeisti avižiniais dribsniais, ar būtent jie sukuria reikiamą traškumą? 🙂

  1. Avižiniai dribsniai netinka, nebus skanu. Vietoje dribsnių dar tinka nachos traškučiai arba panko džiūvesėliai 🙂

 3. Labai ačiū už receptą. Atrodo puikus! Klausimas- ar vištos dile nesmulkinti, išėmus iš pakuotės marinuoti ir kepti nepjaustytus gabalus?
  Ir jeigu neturime “nesaldintų kukurūzų dribsnių” , kuo alternatyviai galima juos pakeisti? Gal galite pasiūlyti? Širdingai dėkui!

  1. Jei naudosite mažuosius filė, smulkinti nereikia. Jei krūtinėlės filė, tada supjaustykite juostelėmis. Dribsnius galite keisti nachos traškučiais arba panko džiūvesėliais. Skanaus! 🙂

  2. O kokius nesaldintus dribsnius naudojate? Išnagrinėjau šiandien visą lentyną, neradau be cukraus. Šiam vakarui si nachos smulkintais bus.

   1. Kelloggs tie paprasti arba Lidle būna taip pat nesaldintų. Nesu tikra, gal cukraus būna juose, bet minimaliai ir skonis nėra saldus 🙂

Leave a Reply