SKREBUČIAI SU RUDENS GĖRYBĖMIS

sumustiniai-su-rikota-ir-rudens-gerybemis

Rudens gėrybės – ne tik grybai! Dabar pats laikas džiaugtis moliūgais, paprikomis, baklažanais, kukurūzais, morkomis, obuoliais, kriaušėmis, figomis, aišku ir grybais. Visas šias gėrybes panaudoti galima labai įvairiai – obuoliai tikrai ne tik į pyragą, o moliūgai – ne tik į troškinį. Aš labai mėgstu sezonines daržovės ir vaisius integruoti į pusryčius arba užkandžius – tai leidžia lengvai paįvairinti mitybą, sukurti naujų skonių neišlaidaujant, o svarbiausia – pasisavinti puokštę vitaminų, nes lokalios sezoninės gėrybės yra geriausia, ką galime pasiūlyti savo organizmui.

Nuotrauka yra tik pavyzdys, kaip galite sukurti lengvus ir sveikus pusryčius / užkandžius su rudens gėrybėmis. Aš naudojau kriaušes, figas, voveraites, bet ribų čia nėra – svarbiausia paskrudinta duonelė ir rikota, o priedus rinkitės tokius, kokius turite ir kokius mėgstate.

Duona | Naudojau avižinį batoną, jį paskrudinau orkaitėje kelias minutes ir įtryniau česnaku. Neseniai rašiau apie mitą, kad mielės duonoje – baisu, noriu tik priminti, kad yra daug svarbesnių kokybiškos duonos pasirinkimo aspektų.

Rikota | Sūriam variantui ją sumaišiau su druska ir pipirais, saldžiam – su medumi. Bet šie priedai nėra būtini.

Priedai | Tinka visos daržovės, vaisiai, grybai, uogos – naudokite tai, ką turite! Mano variacijos:

Kriaušė + citrinos sultys + mėlynasis pelėsinis sūris + graikiniai riešutai

Figos + medus + migdolų drožlės + chia

Keptos voveraitės + pipirai + petražolės

sumustiniai-su-rikota-ir-rudens-gerybemis

P.S. jei duoną supjaustysite mažesniais gabalėliais, turėsite skanius, stilingus, greitai ir lengvai pagaminamus vieno kąsnio užkandžius vakarėliui!

Šis receptas sukurtas bendradarbiaujant su “Vilniaus duona”.

Leave a Reply