MAMMA MIA | SPAGHETTI & MEATBALLS

italiski-mesos-kukuliai-su-naminiu-pomidoru-padazu-ir-makaronais

Mes pratę šį patiekalą asocijuoti su Italija, bet iš tiesų tai amerikiečių sukurtas ir labai mėgstamas receptas. Italijoje tokios pastos nėra, o jei yra, ji skirta turistams pritraukti. Bet kuriuo atveju, ar italų, ar amerikiečių variacija – visai nesvarbu, nes šio patiekalo skonis pranoksta visus lūkesčius. Tvirti nepervirti makaronai, sultingi mėsos kukuliai ir pats skaniausias naminis pomidorų padažas yra TOBULA kombinacija. Žinote, aš gaminu tikrai dažnai ir daug, mane nustebinti labai sunku, bet valgydama šį patiekalą aš aikčiojau su kiekvienu kąsniu, o mano lėkštė pavalgius atrodė kaip išplauta 🙂Nežinau kaip dar labiau jus įtikinti, tiesiog noriu pasakyti, kad jei mėgstate mano receptus ir pasitikite skoniu, jūs privalote išbandyti šį receptą.

4 porcijoms reikės:

Mėsos kukuliams reikės:

 • 400 g. maltos kiaulienos / jautienos
 • Saujos šviežių petražolių
 • 2 skiltelių česnako
 • 1/4 stiklinės parmezano sūrio
 • 1 kiaušinio
 • 1/2 a.š. druskos
 • 1/4 a.š. pipirų

Gaminame:

 1. Į dubenį dedame visus mėsos kukulių ingredientus ir gerai išmaišome. Jei nevengiate gliuteno, papildomai į kukulių masę galite įdėti mirkyto batono (tuomet kukuliai būtų dar minkštesni). Taip pat svogūno mylėtojai į  masę galite įtarkuoti 1 nedidelį svogūną.
 2. Keptuvėje įkaitiname aliejų, dedame rankomis suformuotus kukulius ir paskrudiname apie 5 minutes – reikia, kad kukulių išorė apskrustų, bet vidus liktų nepilnai iškepęs.
 3. Tuomet į keptuvę prie kukulių supilame naminį pomidorų padažą, sumažiname ugnį, kad padažas vos burbuliuotų, uždengiame dangtį ir troškiname 15 minučių, kartas nuo karto pamaišydami. Per šį laiką kukuliai pilnai iškeps, o padažas šiek tiek sutirštės.
 4. Kol kukuliai troškinasi, išverdame makaronus, tik neperverdame!
 5. Į lėkšę dedame makaronų, ant viršaus – gausiai pomidorų padažo ir kukulių. Užtarkuojame parmezano sūrio ir pabarstome šviežio baziliko lapelių.

Beje, juodi indai nuotraukoje DiDeco. 

8 komentarai “MAMMA MIA | SPAGHETTI & MEATBALLS

 1. Sveiki, ar būtų galima dėti kitokį sūrį, jei taip, tai kokį? 🙂

  1. Būtent naminis pomidorų padažas suteikia šiam patiekalui ypatingo skonio, bet jei jam nėra laiko, galima tiesiog sutrinti skardinę savo sultyse konservuotų pomidorų, česnako skiltelę, druskos, pipirų, raudonėlio ir baziliko 🙂

  2. Kadangi neturejau laiko gamint savo pomidoru padazo, nusipirkau Beatos “Tikras Italas”. Manau gera alternatyva 😀

 2. Labai skanūs kukuliai gavosi ! Receptas labai patiko😋👌👌👌

 3. Super skanu! Turėjau močiutės daryto naminio pomidorų padažo,tai naudojau jį..labai skaniai išsitroškino kukuliai, vyrui irgi labai patiko. Tik va ko neturėjom,ir šiek tiek pasigedom – žalumynų. 😀

Leave a Reply