SVEIKESNIS AUGALINIS TINGINYS SU KOKOSŲ KREMU

sveikas-veganiskas-tinginys-be-pieno-produktu-tinginys-su-riesutu-sviestu

Tai receptas, kuriuo ypatingai didžiuojuosi – visada labai gera, kai pavyksta sukurti desertą, kuris savo sudėtimi yra gerokai sveikesnis, tinkamas alergiškiems ar ko nors netoleruojantiems, o skonis nuo to nei kiek ne prastesnis, nei originalaus recepto. Tinginį mėgstame visi – šiandien pristatau veganišką, švaresnės sudėties tinginio receptą, kurio pagrindą vietoje tradicinių ingredientų sviesto ir kondensuoto pieno sudaro EP Bar kokosų kremas (kaip riešutų sviestas, pagamintas 100% tik iš kokoso drožlių, be jokių nereikalingų priedų). Šis kokosų kremas jau seniai atradęs vietą mano spintelėje. Kadangi pašildytas puikiai išsilydo ir skoniu primena baltą šokoladą, turėjau įtarimą, kad su juo turėtų pavykti puikus sveikuoliškas tinginys. Ir neklydau, nors kad taip gerai gausis – nesitikėjau. Tekstūra tobula, skonis taip pat – ragavę net nesuprato, kad čia kažkoks kitoks tinginys, tik sakė “kaip skaniai kokosas jaučiasi”. Sausainius rinkausi paprasčiausią “Gaidelį”, bet kaip ir visada tinginiui tinka įvairios sausainių alternatyvos, pavyzdžiui pasirinkę veganiškus sausainius be gliuteno, galėsite džiaugtis veganišku tinginiu be gliuteno. Viršų apšlaksčiau EP Bar juodojo šokolado kremu (sudėtyje juodasis šokoladas, įvairūs riešutai ir medus), o rudeninę nuotaiką ir grožį sukūrė šviežios figos.

Reikės:

 • 330 g sausainių
 • 300 g kokosų kremo
 • 100 g tiršto kokosų pieno
 • 1 v.š. klevų sirupo
 • Žiupsnelio vanilės
 • 2 saujų džiovintų spanguolių
 • Juodojo šokolado kremo | Papuošimui (nebūtina)
 • Šviežių figų | Papuošimui (nebūtina)

Gaminame:

 1. Užmerkiame spanguoles ir leidžiame joms mirkti apie pusvalanį.
 2. Sausainius sutrupiname
 3. Puode išlydome kokosų kremą, sumaišome su kokosų pienu, klevų sirupu ir vanile.
 4. Skystą masę pilame prie sausainių, suberiame išmirkusias spanguoles ir viską gerai išmaišome.
 5. Perkeliame masę į kepimo popieriumi išklotą formą, gerai suspaudžiame, kad neliktų oro ir laisvų tarpų.
 6. Perkeliame tinginį į šaldytuvą kelioms valandoms, kad sustingtų.
 7. Sustingusį tinginį puošiame šokolado kremu ir figomis arba jūsų pasirinktais priedais. Nors puošti tikrai nebūtina!

Prieš valgant palaikykite tinginį kambario temperatūroje apie pusvalandį – tuomet bus pati minkščiausia ir maloniausia jo tekstūra.

Reklama sukurta bendradarbiaujant su “Energijos produktai“.

5 komentarai “SVEIKESNIS AUGALINIS TINGINYS SU KOKOSŲ KREMU

 1. ačiū už receptą! Turiu dukrą alergišką pienui, todėl išbandėme šį tinginio variantą ir jis patiko visai šeimai:) Tiesa, dėjau kakavos, nes na kaip tinginys be jos 😀

  1. Viską pagal kiekius, bet rodos pritruko šlapios mases ir gavosi kaip vienas didelis sausainis 😃

 2. Sveiki, nežinau, ką ne taip darau. Naudojau kiekius pagal receptą, tačiau tinginys gavosi labai sausas, net vietomis byra ir nelimpa. Trupinius ruošiau maždaug nago dydžio, gal vos didesnius. Ar gali būti dėl sausainių dydžio?

  1. Sveiki, manau kad būtent dėl sausainių dydžio taip nutiko. Čia reikėtų juos laužyti kaip tradiciniam tinginiui, t.y. vieną sausainį į kokias 8-10 dalių. Jūsų atveju viskas tvarkoje būtų, tik reikėtų dar pridėti šlapių produktų masės 🙂

Leave a Reply