FETOS UŽTEPĖLĖ SU KEPTAIS POMIDORAIS

fetos-uztepele-su-keptais-pomidorais

Jei jau spėjote išbandyti socialinius tinklus užvaldžiusį keptos fetos ir vyšninių pomidorų pastos receptą, tai žinote, kad kai susijungia išraiškinga feta ir su česnakais kepti vyšniniai pomidorai įvyksta tikras skonių sprogimas. Tai išties dėmesio vertas skonių derinys, kurį šį kartą pateikiu kiek kitoje formoje – kaip užtepėlę. Tai puikus užkandis, kurį patogu kabinti su tortilijų traškučiais, skrudinta duona, duonos arba daržovių lazdelėmis. Tuo pačiu ir gerokai maistingesnė alternatyva daugumai mūsų pamėgtų kompanijos arba “prie filmo” užkandžių.

Šiame recepte ypatingai svarbus kokybiškas alyvuogių aliejus, kuris būtų tinkamas ne tik šaltų patiekalų gardinimui, bet ir kepimui. Tiesą sakant, kokybiškas alyvuogių aliejus būtinas ne tik šiame recepte, bet ir kiekvieno namuose. Tai ypatingai dažnai naudojamas produktas, kuris ne tik pagardina patiekalus, bet ir yra naudingas mūsų organizmui, todėl rinktis gerą alyvuogių aliejų, sakyčiau, yra privaloma. Geras alyvuogių aliejus visų pirma turi būti ypač tyras (Extra Virgin), šalto spaudimo, geriausia, tamsiame stikliniame butelyje. Dar vienas labai svarbus kokybiško alyvuogių aliejaus bruožas – rūgštingumas. Kuo rūgštingumas mažesnis, tuo aliejus kokybiškesnis bei aukštesnė jo degimo temperatūra. Extra Virgin kategorijoje galimas rūgštingumas iki 0.8%, o 0,2% – 0.3% reiškia aukščiausią kokybę ir su tokiu aliejumi galima kepti iki 210 laipsnių temperatūroje. Tokiu mažu rūgštingumu didžiuojasi nedaug alyvuogių aliejaus gamintojų, todėl dažniausiai rūgštingumas net nurodytas ant pakuotės. Labai džiaugiuosi Naturalisimo alyvuogių aliejumi, yra dviejų rūšių ir abu jie natūraliai pasižymi sodriu skoniu ir itin žemu rūgštingumu.

Pomidorams reikės:

 • 300 g vyšninių pomidorų
 • 2 v.š. Naturalisimo alyvuogių aliejaus
 • 2 skiltelių česnako
 • Druskos, pipirų, žolelių mišinio

Fetos užtepėlei reikės:

 • 150 g fetos sūrio
 • 2 v.š. graikiško jogurto
 • 2 v.š. Naturalisimo alyvuogių aliejaus
 • 1 v.š. skysto medaus
 • 1 v.š. citrinos sulčių
 • Druskos, pipirų, žolelių mišinio

Gaminame:

 1. Ruošiame pomidorus: juos sumaišome su aliejumi, trintu česnaku, prieskoniais ir kepame 180 laipsnių orkaitėje 25 minutes.
 2. Ruošiame užtepėlę: sudedame visus ingredientus į maisto smulkintuvą ir sutriname iki vientisos masės.
 3. Užtepėlę dedame į dubenį, ant viršaus dedame keptus pomidorus, papildomai pabarstome baziliko lapeliais, šviežiai grūstais juodaisiais pipirais ir užpilame dar šlakelį alyvuogių aliejaus.

Reklama sukurta bendradarbiaujant su “Bionaturalis”.

4 komentarai “FETOS UŽTEPĖLĖ SU KEPTAIS POMIDORAIS

 1. Prie cukinijų apkepo ar blynų – tobulas priedas!!! Man apkepas gavosi šiaip sau (nenusunkiau cukinijų), bet su šiuo užtepu virto karališku skanumynu! Puikus!

 2. Buvo per saldu, kitąkart medaus visai nedėčiau ir jogurto šaukštu mažiau, kad būtų ne tokia skysta 🙂

Leave a Reply