Labai drąsiai teigiu – taip, šis naminis pomidorų padažas yra pats geriausias. Tirštas, aromatingas, ir labai skanus. Atradusi jį pernai iš paskutinių pomidorų pagaminau vos kelis stiklainėlius ir labai pasigailėjau. Laukiau visus metus žinodama, kad šiais metais gaminsiu tik šį pomidorų padažą ir iš tiek pomidorų, kiek tik turėsiu. Nekantravau šiuo gėriu pasidalinti ir su jumis. Galėčiau pasakoti ir pasakoti, koks šis padažas skanus – norisi pirštu išlaižyti viską iki paskutinio lašo, o kaip nepaprastai jis pagardina makaronus, troškinius, kepsnius… Nuoširdžiai manau, kad nuo šiol kiekvieną pomidorų derlių paversiu būtent šiuo padažu ir kitų jau nebeiškosiu. Pralenkė net mano legendinį pomidorų padažą su keptu česnaku. Privalote pabandyti. Aš rimtai!
Be nepaprasto skonio, dar mane itin džiugina, kad palyginus su kitais pomidorų padažų receptais, šis dar ir gana lengvai pagaminamas. Pats didžiausias privalumas, kad nereikia nei lupti pomidorų odelių, nei išiminėti sėklyčių – viskas sukepa orkaitėje ir kuo puikiausiai susitrina iki vientisos, tirštos masės.
Aš nežinau, ar ta magija įvyksta dėl skaniausių naminių pomidorų, ar dėl viso kepimo orkaitėje proceso, ar dėl tobulo SANTA MARIA druskos, Tellicherry pipirų, cinamono ir provanso žolelių prieskonių balanso. O gal dėl visų šių priežasčių. Gaminkit kuo daugiau – padažą galima ir konservuoti, ir šaldyti.
Reikės:
- 4 kg pomidorų
- 2 svogūnų
- 2 česnako galvų
- 1 čili pipiro
- 100 g rudojo cukraus
- 3 a.š. druskos
- 1/2 a.š. Tellicherry pipirų
- 1 a.š. cinamono
- 3 a.š. provanso žolelių mišinio
- 1 v.š. obuolių sidro acto
- Alyvuogių aliejaus
Gaminame:
- Į kepimo formas dedame stambiais gabalėliais pjaustytus pomidorus, svogūnus (jei nemėgstate, praleiskite – aš taip ir darau), nuluptas česnako skilteles, čili pipirą be sėklyčių. Su vienu čili pipiru padažas gausis vos vos labai lengvai aitrus. Jei norite aštriau – dėkite daugiau čili.
- Prie pomidorų beriame cukrų, druską, pipirus, cinamoną, provanso žolelių mišinį bei actą.
- Pomidorus gausiai apšlakstome alyvuogių aliejumi ir kepame 180 laipsnių orkaitėje pusantros valandos.
- Viską pilame į maisto smulkintuvą ir sutriname iki vientisos masės. Galima sutrinti ir rankiniu blenderiu.
Kaip konservuoti? Jei šioje vietoje esate naujokas, leiskite jus nuraminti. Nors konservavimas apaugęs įvairiais mitais, iš tiesų tai yra labai paprasta. Štai trumpa instrukcija:
- Pasiruoškite švarius stiklainėlius. Aš jų nevirinu ir niekaip specialiai netvarkau, tiesiog išplaunu kai lieka nuo kokiu pirktinių reikalų, išdžiovinu, užsuku ir laukiu kol jų prireiks.
- Konservuojant padažas turi būti verdantis. Tad jei konservuojate ne iškart ir padažas atvėsta, iš naujo užvirinkite puode.
- Pilkite verdantį padažą į stiklainį ir paguldykite ant šono. Jei pro kamštelį nesigirdi šnypštimo, reiškia viskas tvarkoje, apverskite ir pastatykite pilną stiklainį ant dangtelio. Jei kartais girdisi šnypštimas, naudokite kitą stiklainį.
- Taip aukštyn kojomis surikiuotus stiklainius palaikykite šiltai, pavyzdžiui apklojus antklode.
- Kai pilnai atvėsta, perkelkite stiklainius į vėsesnę namų patalpą.
Beje, šilkinės tekstūros padažui pagaminti naudojau savo geriausią virtuvės pagalbininką Blendtec blenderį. Jei gaminate daug ir jums reikalingas išties kokybiškas, profesionalus ir ilgaamžis maisto smulkintuvas, kviečiu pasinaudoti nuolat galiojančiais mano BLENDTEC nuolaidų kodais:
- Kodas AML15 – 15% nuolaidą visai produkcijai, kuriai tuo metu netaikomos nuolaidos.
- Kodas AMLTWISTER – Twister ąsotis dovanų prie modelių Designer 650, Designer 725 ir Professional 800
Reklama sukurta bendradarbiaujant su SANTA MARIA.