SUKTINUKAI SU KUMPIU, SŪRIU IR PESTO PADAŽU

sluoksniuotos-teslos-suktinukai-su-pesto-kumpiu-ir-suriu

Ar pastebėjote, kaip beprotiškai lekia laikas iki Kalėdų? Nebespėju skaičiuoti likusių dienų, o ir pasiruošti visko dar tiek daug liko! Džiaugiuosi, kad bent jau šventinių patiekalų idėjomis tiek sau, tiek jums – pasirūpinta, tad šiandien dalinuosi dar viena!

Šie suktinukai jau ne pirmus metus atsiduria ant mano šventinio Kalėdų stalo. Nemeluosiu, juos dažnai gaminu ir per vakarėlius ar draugų susibūrimus. Kodėl? Nes tai LABAI patogus receptas. Atrodo įspūdingai, skonis neatsilieka, o gamyba tokia vienas, du ir viskas! Per šventes ir taip pakanka streso ir skubėjimo, todėl man svarbu, kad bent kai kurie gaminami patiekalai būtų ypatingai greiti ir lengvi – būtent tokie ir yra šie sluoksniuotos tešlos suktinukai. Receptas labai universalus, į vidų galima dėti tai, ką turite ir mėgstate. Visgi šventiniu laikotarpiu norisi originalaus skonio, todėl renkuosi ypatingai aukštos kokybės produktus. Šiems suktinukams panaudojau privataus prekių ženklo IKI GOURMET Genujos pesto padažą bei itališką Prosciutto kumpį, dar pridėjau mocarelos sūrio ir gavosi tobulas skonių derinys. Ruošiantis šventėms, būtinai atkreipkite dėmesį į IKI GOURMET asortimentą – tai išskirtinės kokybės produktų linija tiems, kurie vertina originalų skonį ir itin aukštą kokybę – juk kartais būtent to ir pakanka tobulam šventiniam stalui. O gal tai gali tapti netgi valgoma dovana gurmaniškų skonių mylėtojams?

blog-suktinukai2.jpg

Apie 20 suktinukų reikės:

 • 500 g sluoksniuotos tešlos (2 didesni lakštai)
 • 100 g IKI GOURMET Pesto padažo
 • 100 g IKI GOURMET Prosciutto kumpio
 • 100 g mocarelos

Gaminame:

 1. Sluoksniuotą tešlą atitirpdiname. 
 2. Ant horizontaliai išskleisto sluoksniuotos tešlos lakšto gausiai tepame pesto padažą, dedame Prosciutto kumpį, pabarstome tarkuota mocarela.
 3. Sluoksniuotos tešlos lakštą su priedais stangriai susukame ir suspaudžiame (sukame horizontaliai). Stenkitės sukti taip, kad neliktų daug oro tarpų.
 4. Pailgą sluoksniuotos tešlos “suktinį” supjaustome maždaug 2 cm. storio griežinėliais.
 5. Tą patį pakartojame ir su antruoju sluoksniuotos tešlos lakštu.
 6. Griežinėlius guldome ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepame 180 laipsnių orkaitėje apie 20 minučių, kol tešla išsipučia ir įgauna auksinį atspalvį.
 7. Patiekiame šiltus arba šaltus. Atvėsę suktinukai puikiai išlaiko formą ir skonį, tad tobulai tiks, jei šventinį stalą ruošite iš anksto.

Šis receptas sukurtas bendradarbiaujant su IKI.

10 komentarų “SUKTINUKAI SU KUMPIU, SŪRIU IR PESTO PADAŽU

 1. Pirmas klausimėlis :)) bemielė ar mielinė tešla? Ačiū 🙂

  1. Tuo, kad sluoksniuota kepdama iškyla is yra sudaryta iš daug plonų sluoksnių 🙂

 2. Sveiki. O mocarela naudojote tą kur sūryme ar kur kietesnė versija

 3. Sveiki, norėčiau pasiteirauti, kokia vegetariška alternatyva geriausiai pakeistų kumpį šiame recepte? 😊 Ačiū!

  1. Sveiki, tiesiog pridėkite daugiau mėgstamų daržovių, manau tobulai derėtu papildomai saulėje džiovinti pomidorai 🙂

Leave a Reply