BUFALO VIŠTIENOS IR BOLIVINĖS BALANDOS TROŠKINYS

greita-vakariene-blivines-balandos-vistienos-troskinys

Tokie troškiniai yra vienas geriausių pasirinkimų savaitės vidurio vakarienei. Viskas labai paprasta – po darbų mes nenorime daug laiko ir pastangų aukoti virtuvėje, visgi ir nesveiko greito maisto nesinori. Tai čia, pavadinkime, yra greitas sveikas maistas.

Konkrečiai šis troškinys yra greitai ir lengvai pagaminamas (gali būti pagamintas viename puode), ypač patogus, jei turite likusios keptos ar virtos vištienos. Jei ruošiatės gaminti šį patiekalą, galite tiesiog paplanuoti ir dieną prieš gaminat pietus ar vakarienę pagaminti daugiau vištienos. Dėl daržovių gausos naudojau “Supergarden” džiovintų šaltyje daržovių mišinį – tai labai labai patogu, kai po ranka nėra kalno daržovių arba nėra laiko jų smulkinimui bei paruošimui. Taigi aš tik subėriau viską iš pakuotės ir mano vakarienė buvo per sekundę papildyta žirneliais, kukurūzais, paprika ir alyvuogėmis.

Recepto prieskonių ir padažų pasirinkimą kūriau pagal populiariosios Buffalo vištienos skonį. Pavyko nuostabiai! Kalbant apie maistingumą, pati bolivinė balanda yra super maistas, tad parinkus tinkamus priedus šis patiekalas ne tik skanus, bet ir sveikas. Jei norite dar sveikiau – praleiskite sūrį. Papildomas malonus priedas, kad troškinį labai patogu neštis pietų dėžutėje į darbą, tad drąsiai gaminkite daugiau ir neškitės skanius ir sveikus pietus su savimi. bufalo-vistienos-bolivines-balandos-troskinys-sveika-skani-vakariene

4 sočioms porcijoms reikės:

 • Šlakelio aliejaus
 • 2 vištienos filė – tobula, jei turite likusios  keptos ar virtos vištienos
 • 1 pakuotės “Supergarden” džiovintų šaltyje daržovių mišinio
 • 1/2 a.š. druskos
 • 1/4 a.š. pipirų
 • 1 a.š. maltos paprikos
 • 1 a.š. česnako miltelių
 • 1/4 a.š. maltos aitriosios paprikos
 • 1 stiklinės (250 ml) bolivinės balandos
 • 1 skardinės (400 ml) smulkintų pomidorų savo sultyse
 • 300 ml. vandens arba vištienos sultinio
 • 1-2 v.š. čili padažo
 • 1-2 v.š. grietinės
 • 200 g. sūrio
 • 1 avokado
 • Šviežios kalendros

Padažui reikės:

Gaminame:

 1. Jei naudosite jau pagamintą vištieną – ją suplėšykite. Jei vištieną dar tik gaminsite, tuomet paruoškite taip, kaip jums patogu. Galima virti, kepti filė orkaitėje ar keptuvėje arba tiesiog iškepti gabalėliais.
 2. Keptuvėje įkaitiname aliejų, dedame jau pagamintą vištieną, suberiame daržoves ir visus prieskonius, išmaišome ir pakaitiname porą minučių.
 3. Bolivinę balandą praskalaujame vandeniu ir beriame į keptuvę prie mėsos su daržovėmis, išmaišome ir pakepiname porą minučių.
 4. Į keptuvę supilame pomidorus ir sultinį. Jei naudosite vandenį, o ne sultinį, tuomet papildomai pridėkite druskos pagal skonį.
 5. Kai vanduo pradeda burbuliuoti, sumažiname ugnį (kad skystis vos vos burbuliuotų) ir uždengiame keptuvę. Troškiname 15 minučių.
 6. Po 15 minučių skysčio jau turi būti nelikę, o bolivinė balanda turi būti pagaminta.
 7. Į keptuvę dedame čili padažo, grietinės, pusę tarkuoto sūrio, išmaišome.
 8. Jei norisi, kad skoniai dar geriau susijungtų tarpusavyje – perkeliame keptuvės turinį į orkaitę ir kepame 180 laipsnių orkaitėje 15 minučių. Taip skonis dar sodresnis, tačiau taupant laiką, to galima ir nedaryti, o valgyti troškinį jau iš keptuvės.
 9. Indelyje sumaišome visus jogurto padažo ingredientus.
 10. Patiekiame pabarsčius likusiu tarkuotu sūriu, avokadu, smulkinta kalendra ir paruoštu jogurtiniu padažu.

P.S. Jei vengiate pieno produktų – drąsiai praleiskite grietinę, sūrį ir jogurto padažą, nes jie nėra būtini ingredientai, patiekalas puikiausiai pavyks ir be jų. skaniausi-receptai-su-bolivine-balanda

Šis receptas sukurtas bendradarbiaujant su “Supergarden“.

13 komentarų “BUFALO VIŠTIENOS IR BOLIVINĖS BALANDOS TROŠKINYS

 1. Tobulo skonio troškinukas! Net mano tėtis, kuriam tik bulvės ir ryžiai, sakė su šitom kruopytėm galim dažniau gaminti :))

 2. Norėčiau pasigamint, bet prieš tai turiu kelis klausimėlius:
  Jei višta jau paruoštą naudojame, kam ją dar 15 min troškint?
  Ar daržovės nepraras savo vitaminų, jas irgi 15 min troškinant? Kiek žinau, jas reikia kuo mažiau – trumpiau apdorot, kad išliktų kuo daugiau maistingų medžiagų. Ačiū už atsakymą.

  1. Sveiki, paruoštą vištieną galite ir anksčiau ir vėliau įdėti, didelio skirtumo tikrai nebus – aš dedu anksčiau, nes tiesiog patogiau viską sumesti ir laukti kol pasigamins 🙂 Dėl daržovių ta pati situacija. Jei norite, galite vėliau įmesti, galite net ir visai žalias valgyti salotų pavidalu 🙂 Taip, termiškai apdorojant prarandama dalis maistinių medžiagų, bet ar 5 minutės, ar 15 – mano manymu didelio skirtum nėra.

 3. Sveiki, pastebėjau, kad ne kartą savo receptuose naudojat pomidorus iš skardinės. Gal galėtumėt parekomenduoti kokius rinktis? Nes tiek daug įvairovės, kartą pabandžiau išsirinkt savo nuožiūrą, tai ir skonis jų nelabai ir visą patiekalą užgožė ir nebekyla ranka eksperimentuoti su šiuo produktu 🙈

  1. Žinokit perku bet kuriuos, patiekaluose niekada nepajaučiau skirtumo skonių 🙂

Leave a Reply