PORTUGALIŠKI ANTIENOS RYŽIAI

vieno-puodo-patiekalas-ryziai-su-antiena-chorizo-portugaliski-recepta

Neseniai grįžau iš atostogų Portugalijoje. Ir ne bet kaip, o įsimylėjusi Portugalijos virtuvę, su tradicinių receptų knyga ir pilna širdimi įkvėpimo. Šiandien dalinuosi pirmuoju portugališku receptu Arroz de pato. Pavadinimas išsiverčia tiesiogiai – antienos ryžiai.

Iš esmės labai nustebau, kokią didelę reikšmę Portugalijos virtuvei turi ryžiai. Ryžiai patiekiami visur, net jei užsisakai kepsnį su bulvytėmis, šalia bus ir ryžių, o mano parsivežtoje receptų knygoje yra atskiras ryžių patiekalų skyrius. Pasirodo, jog tai – musulmonų palikimas. Ryžiai ir šiame recepte labai svarbūs, tačiau pagrindiniu smuiku čia griežia šviežias ančiukas – būtent jis ir sukuria ypatingą patiekalo aromatą. Ančiuką tikrai rasite didesnėse parduotuvėse, ir naudoti labai patogu, nes jis išvalytas ir paruoštas naudojimui.IMG_7593a.jpg

Kadangi Arroz de pato gamyba reikalauja šiek tiek daugiau laiko, Portugalijoje šis receptas laikomas tipiniu sekmadienio šeimos pietų patiekalu. Nors gamyba bendrai užtrunka maždaug 2-3 valandas, tačiau yra labai lengva ir nereikalauja stovėti prie puodų. Visų pirma reikia išvirti gerą antienos sultinį. Mano patarimas – virkite jo daugiau ir dalį užšaldykite – vėliau su juo galėsite virti kruopas taip suteikiant ypatingai skanaus aromato arba labai greitai paruošti maistingą sriubą.

Sultiniui reikės:

4 porcijoms reikės:

 • 100 g. chorizo
 • 1 nedidelio svogūno
 • 2 skiltelių česnako
 • 250 g. ilgagrūdžių ryžių
 • 500 ml. antienos sultinio
 • Virtos antienos
 • Druskos
 • Šviežios kalendros

Gaminame:

 1. Ančiuką dedame į vandenį. Kai vanduo užverda, nupilame, nuplauname ančiuką ir užpilame nauju vandeniu. Vandens kiekis priklauso nuo to, kiek sultinio norite virti. Aš visada verdu daugiau ir dalį šaldau – vistiek gi tuo pačiu 🙂
 2. Į puodą dedame visus kitus sultinio ingredientus ir verdame kuo ilgiau, apie 1-2 valandas.
 3. Kai sultinys išverda, virtą ančiuką atidedame, o sultinį perkošiame per sietelį. Receptui atidedame 500 ml. sultinio. Jei norite sumažinto riebumo sultinio – dėkite jį į šaldytuvą – viršuje susisluoksniuos ir sušals riebalai ir galėsite juos pašalinti. Aš to nedarau, bet šiaip summer body gali to norėti.
 4. Atskiriame virto ančiuko mėsą – odą, kaulus pašaliname, o visą mėsą suplėšome rankomis.
 5. Pusę chorizo supjaustome kubeliais, kitą pusę – griežinėliais.
 6. Į keptuvę beriame chorizo kubelius, smulkintą svogūną ir pakepiname 2 minutes. Pridedame smulkintą česnaką ir kepiname dar minutę.
 7. Į keptuvę suberiame ryžius, pakepiname minutę.
 8. Į keptuvę pilame sultinį, sumažiname ugnį, kad jis vos vos burbuliuotų, uždengiame dangčiu ir verdame 20 minučių.
 9. Paragaujame ir, jei reikia, papildomai dedame druskos.
 10. Virtus ryžius sumaišome su plėšyta antiena.
 11. Viską perkeliame į kepimo skardą, ant viršaus dėliojame chorizo griežinėlius ir kepame 210 laipsnių orkaitėje apie 15 minučių, kol viršus gražiai apskrunda.
 12. Patiekiame su šviežia kalendra.

Tradiciškai šis patiekalas patiekiamas su šviežiomis salotomis ir daržovėmis – tam tikslui puikiai tiks kaip tik dabar žaliuojančios sezoninės salotos!

2 komentarai “PORTUGALIŠKI ANTIENOS RYŽIAI

 1. Padėkit su tuo ančiuku – kur jo ieškoti?? Jau buvau 6-iose ar 7-iose didžiausiose Vilniaus Rimi ir Maxima parduotuvėse, jo ten nė kvapo. Bandžiau nuleisti kartelę ir pirkti šaldytą, bet nėra ir tokio!

  1. Sveiki, net paklusiau tiekėjų :)) sakė, kad tikrai turi būti Sanitex, o kitose didelėse parduotuvėse turi būti įvairių Baltic Larus arba Kitchen me antienos dalių. Jei nerasite ančiuko, tai imkite kitas dalis, kd būtų ir su kauliuku, ir su mėsa 🙂

Leave a Reply