KOPYTKA – LENKIŠKI BULVIŲ VIRTINUKAI

kopytka-lenkiski-bulviu-virtinukai-su-moliugu-sonine-voveraitemis

Prieš kelias savaites buvau pakviesta sudalyvauti kulinariniame nuotykyje Lenkijoje. 5 dienos Lenkijoje buvo kupinos kulinarinio šalies paveldo pažinimo ir, savaime suprantama, maisto. Nesuskaičiuojamu kiekiu maisto! Nuo tradicinių patiekalų (kurie, žinoma, turi daug panašumų su lietuviška virtuve) iki puikių fine dining patirčių – Lenkijoje gausu visko. Kartais Lietuvos parduotuvėse randamus lenkiškus produktus siejame su ne itin aukšta kokybe, bet šios kelionės metu turėjau puikią progą iš arčiau pamatyti kiek daug prioritetą kokybei teikiančių organiškos ir tvarios produkcijos augintojų ir gamintojų yra Lenkijoje. Man patiko realistiškas gastro pasaulio atstovo iš Lenkijos požiūris, kad Lenkija dar tik pradeda formuoti savo kulinarinį veidą ir nors sūriai ir vynai neprilygsta prancūziškiems, gamintojai stengiasi tiek, kiek yra jų rankose. Ir išties, potencialo čia labai daug, gamintojų su teisingomis vertybėmis taip pat. O ir paragauti Lenkijoje tikrai yra ko.

Savaime suprantama, kad iš tokios kelionės grįžau pasisėmusi įkvėpimo ir noro namų virtuvėje pagaminti ką nors lenkiško. Gaminau kopytka – tradicinius lenkiškus bulvių virtinukus, praturtintus rudens sezono gėrybėmis – moliūgu ir voveraitėmis. Tai jaukus, mums gerai pažįstamas skonis, kuris, net neabejoju, tikrai patiks.

4 porcijoms reikės:

 • 450 g bulvių
 • 230 g moliūgų tyrės
 • 250 g kvietinių miltų + papildomai tešlos minkymui
 • 1 kiaušinio
 • 1 a.š. sviesto
 • 1 nedidelio svogūno
 • 100 g šoninės
 • 200 g voveraičių
 • Druskos, pipirų
 • Šviežių čiobrelio lapelių | Patiekimui

Gaminame:

 1. Nuskutame bulves, supjaustome stambiais gabalėliais ir išverdame pasūdytame vandenyje. Nupilame vandenį ir grūstuvu sutriname bulves. Leidžiame bulvių masei atvėsti.
 2. Bulves sumaišome su moliūgų tyre, kiaušiniu, miltais bei žiupsneliu druskos. Tešlą minkome rankomis. Jei masė kimba prie rankų, pridedame šiek tiek miltų.
 3. Stalo paviršių pabarstome miltais.
 4. Suformavę tešlos rutulį, padaliname jį į keturias dalis. Kiekvieną jų susukame į virvelę. Virveles lengvai paspaudžiame iš viršus, taip jas padarome plokštesnes. Supjaustome gabalėlias (tradicinei lenkiškų virtinukų formai gauti pjauname kiek įstrižai).
 5. Užverdame didelį puodą vandens ir beriame didelį žiupsnį druskos. Į verdantį vandenį dedame pasiruoštus virtinukus. Pamaišome, kad nepriliptų prie dugno. Verdame apie 4 minutes.
 6. Įkaitintoje keptuvėje išlydome sviestą, beriame kubeliais svogūną, šoninės kubelius bei voveraites, kepiname kelias minutes. Pabarstome druska bei pipirais.
 7. Virtinukus perkeliame į keptuvę su svogūnu, šonine bei voveraitėmis ir juos lengvai apskrudiname.
 8. Patiekiant pabarstome šviežio čiobrelio lapeliais.

Reklama sukurta bendradarbiaujant su Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

3 komentarai “KOPYTKA – LENKIŠKI BULVIŲ VIRTINUKAI

 1. Nerealiai geras receptas, skonis fantastiskas, o jau spalva.. 🤩

 2. Labai skanu! Dariau su karštai rūkyta šonine, gavosi tobulai, mmmm❤️ Ačiū už receptą!

 3. Labai skanu, dariau su karštai rūkyta šonine, gavosi tobulai, mmm❤️ Ačiū už receptą!

Leave a Reply