SMASHED! | TRAŠKIOS BULVYTĖS SU FETOS PADAŽU

traskios-traiskytos-bulvytes-su-fetos-padazu

Maiste, kaip ir visose srityse, vyrauja tam tikros mados. Jei reikėtų išrinkti šiuo metu madingiausią bulvių patiekimo būdą, tai be abejonės būtų smashed potatoes, t.y. traiškytos bulvytės. Tokios bulvės yra ne tik gražios ir stilingos, bet ir labai skanios – viduje minkštos, o išorėje traškios. Jų gamyba nėra sudėtinga – pirmiausia bulvės išverdamos, tuomet sutraiškomos ir paskrudinamos orkaitėje, taip suteikiant auksinę išvaizdą ir skanų traškumą.

Per daug nenustebinsiu, bet kaip ir dauguma mūsų, bulvėms aš neabejinga nuo pat vaikystės. Mano tėtis yra pats didžiausias bulvių mylėtojas, jas gali valgyti kasdien, jo firminis patiekalas – bulvių skiltelės orkaitėje, o spintelėje visada rasite bulvių prieskonių. Lygiai tokia pat situacija ir pas mane! Kiek save pamenu, man visada patys skaniausi prieskoniai buvo tie oranžiniai milteliai bulvių prieskoniai – kol dar nebuvau įsigilinusi į maisto gamybą, šiuos prieskonius (su visokiais E ir skonio stiprikliais) naudojau visur – ne tik bulvėms, bet ir vištienai, makaronams ar net omletui. Šiandien noriu pasidžiaugti, kad VEGETA NATUR sukūrė tokius pat skanius bulvių prieskonius, tik jų sudėtis švari – naudojama jūros druska ir natūralūs ingredientai, nėra jokių skonio stipriklių ar kitų nereikalingų priedų. Apskritai labai smagu, kad gamintojai vis daugiau dėmesio skiria natūralumui ir gerina produktų sudėtis – laikas pamiršti senus Vegetos stereotipus, dabar VEGETA NATUR prieskonių mišiniai gaminami tik iš natūralių ingredientų.

Na o šį patiekalą skiriu savo tėveliui, didžiausiam bulvių mylėtojui! Ir visiems tokiems pat bulvytėms neabejingiems savo skaitytojams 🙂

Bulvėms reikės:

 • 15 – 20 vnt. kuo mažesnių bulvių | Geriausia specialių gurmaniškų / baby bulvyčių
 • Alyvuogių aliejaus
 • 1 v.š. VEGETA NATUR bulvių prieskonių  mišinio

Padažui reikės:

 • 4 v.š. graikiško jogurto
 • 1 v.š. citrinos sulčių
 • 100 g. trupinto fetos sūrio
 • 1 a.š. kaparėlių
 • 1 skiltelės tarkuoto česnako
 • Krapų, petražolių
 • Druskos, pipirų

Gaminame:

 1. Bulves švariai nuplauname, dedame į pasūdytą vandenį ir išverdame. Tik svarbu nepervirti – bulvės turi būti išvirusios, bet ne per daug minkštos.
 2. Leidžiame virtoms bulvėms nudžiūti ir šiek tiek atvėsti.
 3. Bulves lengvai “sutraiškome” kokiu nors tolygiu paviršiumi, pavyzdžiui stiklainiu. Paspaudžiame, kol bulvė susitraiško, bet ne per daug, kad išlaikytų savo formą, nesubyrėtų.
 4. Traiškytas bulves dedame ant kepimo popieriumi išklotos skardos, aptepame alyvuogių aliejumi ir pabarstome bulvių prieskoniais.
 5. Kepame 200 laipsnių orkaitėje (geriausiai apskrus su vėjelio funkcija) 20 minučių.
 6. Kol bulvės kepa, paruošiame padažą: indelyje sumaišome visus padažo ingredientus.
 7. Iškepusias bulvytes patiekiame su paruoštu padažu, papildomai apšlakstome alyvuogių aliejumi, pabarstome šviežiai grūstais juodaisiais pipirais, kaparėliais ir smulkintomis petražolėmis. Aš dar papildomai užbėriau šiek tiek lukštentų kanapių sėklų.

blog-IMG_8905

Šis receptas sukurtas bendradarbiaujant su “Vegeta”.

6 komentarai “SMASHED! | TRAŠKIOS BULVYTĖS SU FETOS PADAŽU

 1. Sveiki,
  Recepte nieko neparašyta dėl lupenų, nors nuotraukoje akivaizdu, kad jų nėra. Kuriame žingsnyje jas reikia nulupti?

  1. Nuotraukoje jos yra :)) Naudotos gourmet mažos bulvytės, jų lupena labai minimali. Jei naudosit paprastas bulves, galima arba labai švariai nuplauti ir kepti su lupena, arba nuskusti bulves pačioje pradžioje prieš verdant.

 2. Sveiki,
  O vietoj alyvuogių aliejaus ką patartumėte naudoti? Ar tinka lydytas sviestas? Galbūt ir paprastas sviestas tiktų? Kiek jo naudojate tokiam kiekiui bulvių?

  1. Aliejumi reikia tik aptwpti bulves kepant, galite naudoti tokius riebalus, kokius norite.

 3. Aš jau prieš tris metus labai panašiai darydavau. Man labai tikdavo prie šaltibarščių. Tik mano būdas kiek kitoks. Aš metu kumščio dydžio bulves į verdantį vandenį, paverdu max 15 min, bet ne nuo laiko priklauso. Aš nuolat tikrinu šakute. Kai šakutė į bulvę susminga apie 3 milimetrus tuomet nupilu vandenį ir jas tame puode papurtau. Ant bulvių susidaro tokia košytė. Tuomet pasiruošiu skardą, joje pakloju apelsino žievių, druskos, pipirų, lauro lapų, primetu sviesto… čia jau kiekvieno skonio reikalas. Bulves apipilu aliejum ir pabarstau mėgstamais prieskoniais. Tada metu į orkaitę 200 laipsnių. Po maždaug 40 min ištraukiu, bulves patraiškau kaip šitame recepte ir dar idedu kol iškepa iki galo. Skanaus 🙂

Leave a Reply