TERIYAKI LAŠIŠOS BOWLS’AS

kepta-teriyaki-lasisa-bowls-ryziai-darzoves-be-gliuteno

Oi kaip aš myliu bowls’us visokiausius. Jie labai patogūs greitai vakarienei bei pietums į darbą (nes galima valgyti ir šiltus, ir šaltus). Bowls’ų esmė – pagrindas iš kruopų + baltymai + daržovės. Šį kartą siūlau Teriyaki lašišos bowls’ą, kurio pagrindas – ryžiai,  baltymai – kepta lašiša + daržovės on top.

2 porcijoms reikės:

 • 200 g. ryžių
 • 2 lašišos filė gabalėlių
 • Kelių mėlynojo kopūsto lapų
 • 1 nedidelės morkos
 • Saujos edamame pupelių
 • 1 avokado + citrinos sulčių, kad nejuoduotų
 • Sezamo sėklų

Marinatui – padažui reikės:

 • 1 v.š. skrudintų sezamų aliejaus
 • 4 v.š. sojos padažo
 • 1 a.š. medaus
 • 1 v.š. ryžių acto (arba baltojo vyno acto)
 • 1 skiltelės česnako
 • 2 cm. imbiero šaknies

Gaminame: 

 1. Sumaišome visus padažo ingredientus, česnaką ir imbierą įtarkuojame ir sumaišome.
 2. Dabar lašišos marinavimo ir kepimo eilė. Noriu atkreipti dėmesį, kad man pats patogiausias kepimo būdas – Thinking Cooking maišeliuose. Taip viskas tiesiog lengviau, nes No mess = No Stress. Mažiau indų, mažiau purvinų kepimo skardų, daugiau skonio. Šiam receptui naudojau grilio ir orkaičių maišelį – jame pamarinavau, iškepiau ir išmečiau, o tai reiškia – jokių indų ir, geriausia – jokių riebaluotų kepimo skardų. Visus kokybiškus Thinking Cooking maišelius rasite čia. lasisa-kepta-maiselyje.jpg
 3. Taigi, lašišą įdedame į maišelį, užpilame keliais šaukštais paruošto marinato ir siunčiame į šaldytuvą bent pusvalandžiui.
 4. Kai lašiša pasimarinuoja – perkeliame maišelį iš šaldytuvo į orkaitę. Kepame 200 laipsnių orkaitėje 15 min.
 5. Kol lašiša kepa išverdame ryžius (tik neperverdame, nes birūs ryžiai visada geriu nei košė) ir supjaustome daržoves. Edamame pupeles apkepame keptuvėje kelias minutes, paprieskoniuojame kaip patinka.
 6. Formuojame bowls’us – apačioje ryžiai, ant ryžių po šaukštą padažo. Ant ryžių lašiša, kurią aptepame likusiu padažu ir pabarstome sezamu. Šalia – daržovės.

*Be gliuteno – naudojam sojos padažą be gliuteno.kepta-teriyaki-lasisa-bowls-ryziai-darzoves-be-gliuteno

8 komentarai “TERIYAKI LAŠIŠOS BOWLS’AS

 1. Gal galite nuodugniai aprašyti, kaip verdate ryžius, kad litų birūs? Kartais, kai turiu laiko, darau pagal vieną receptą, kur ryžius reikia keliskart perskalauti, paskui užmerkti pusvalandžiui, tada imti virti ir t.t. Būna birūs, bet procesas užtrunka. Gal yra koks paprastesnis variantas? Ačiū

  1. Paprasčiausias variantas – plikyti ryžiai 😀 Na bent jau man jei visada gaunasi birūs. Niekada neperverdu ryžių – verdu lygiai 15 minučių 🙂 Dar jei turiu laiko – išverdu ryžius anksčiau, pilnai atvėsinu ir tuomet pašildau keptuvėje su norimais priedais – tuomet tikrai būna birūs.

 2. Sveiki, Kristina, noriu prisipažinti, kad jau kuris laikas esu visiška gerbėja Jūsų šio puslapio, kai gaminu, visada virtuvėje su manimi puslapis atverstas, nes vis bandau naujus energy balls’us, granolą darau ar kokią teriyaki vištieną išbandau. O dar Jūsų istorija kokia pavyzdys – valgyti tik tai, ko reikia tavo kūnui. Žodžiu – visiškas įkvėpimas ir pavyzdys maisto srity man esat, tai milžiniškas ačiū už tai! Tik turiu pastebėt, kad šiek tiek nusivyliau siūlymu vienkartinių marinavimo/kepimo maišelių… Esu švelni rūšiavimo freak’ė, bandau ir pati kuo mažiau sudaryti šiukšlių, ir aplinkinius išmokyt, nes kitaip ir neina įsivaizduot kasdienybės, jei nenorim sėdėt ant šiukšlių kalno greitu metu. Šitų maišelių, manau, nieks ir nerūšiuos, o ir nepavyktų, nes suteptų riebalais jų neperdirbs. Tad geriausias variantas – nenaudot visai. Žodžiu, long story short, viskas jėga, tik sumažinkim atliekų! Dar kartą ačiū 🙂

  1. Labas, Diana!
   Labai smagu, kad patinka mano blogas, receptai ir požiūris, tikiuosi dar daug skanių dalykų atrasi su manimi!
   Sveikinu, kad esi žingsniu priekyje rūšiavimo srityje. Aš irgi pasidomiu, visai norėčiau. Šiuo metu įsirenginėjame naujus namus ir labai rimtai svarstau vrtuvėje įsirengti šiukšlių rūšiavimo sistemą. Tik gaila, kad pas mus dar taip nepritaikyta tam viskas ir gražūs norai sukelia daug nepatogumų. O dėl šių maišelių – na nežinau, man tiesiog labai patogu retkarčiais juos naudoti. Iki zero waste man dar labai toli, bet pasiguodžiu mintimi, kad tikrai šiukšlių mažiau nei pas daugumą, tai gal vienas kitas maišelis retkarčiais nėra pasaulio pabaiga. Kažkaip aš visose srityse tiek mitybos, tiek atliekų, nemėgstu kraštutinumų. Stengiuosi kuo geriau, bet ne aklai 🙂

 3. Sveiki, gal galėtumėte patarti, kur galima rasti tokių edamame pupelių? Bandėme konservuotas iš Livinn, visai ne tas. Būčiau be galo dėkinga!

 4. Kaip ir kuo pjaustote morkas, kad gautųsi taip, kaip nuotraukoje? Labai gražiai atrodo. 🙂

  1. Su daržovių skutuku plonomis juostelėmis, o tuomet jau peiliu šiaudeliais 🙂

Leave a Reply