Nuotrauka: Deimantė Rudžinskaitė photography.
Pasitinkant 2018 metus daviau sau pažadą praktikuoti jogą. Tai nebuvo vienas iš tų Nauji metai – nauja pradžia pažadų, kurių išties net neplanuojame laikytis.
Man labai trūko judėjimo – sporto mano gyvenime nebuvo jau penkis metus ir aš tai jaučiau. Priežastis paprasta – sportuoti aš nemėgstu, nors galbūt teisingiau būtų sakyti, kad neradau sau tinkamos sporto šakos. Taip pat, dirbant standartiniu grafiku, po darbo man būdavo per sunku skirti laiko ir jėgų dar ir sportui. Pradėjus dirbti sau, atsirado galimybė laiką planuoti taip, kaip man patogu ir patinka, tad priežastis “neturiu laiko” tapo nesvari.
Neslepiu, kad turiu problemų su nemiga ir nerimu. Vengdama sporto dariau sau meškos paslaugą. Dažnai visą dieną praleisdavau dirbdama prie kompiuterio, o kai nedirbau, valgiau arba ilsėjausi, dažnai gulėdama. Pasyvus ritmas tikrai nepagelbėjo nei su nerimu, nei su nemiga – šioms bėdoms spręsti fizinis aktyvumas būtinas. Todėl nuspręndžiau – nuo 2018 metų sportas / judėjimas privalo tapti mano gyvenimo dalimi. Dalimi, kuri man nekeltų kančios, o atvirkščiai, būtų malonus sau skirtas laikas, suteikiantis ne tik sporto privalumus, bet ir leidžiantis save geriau pažinti, išmokti nurimti, atidėti mintis į šalį, būti čia ir dabar. Būtent todėl pasirinkau jogą.
Pirma užduotis buvo surasti man tinkančią jogos studiją. Norėjau rasti šiltą žmogų, gerą mokytoją, jaukią studiją. Taip pat labai svarbu buvo mokytis būti čia ir dabar, skirti laiką sau, bet išvengti primetamos nuomonės apie tikėjimą ar mitybą, kas ganėtinai dažnai pasitaiko jogos studijose. Būtent tai radau pas Aistę jos studijoje Downtown Yoga. Daugiasiai atmosferą, žinoma, kuria žmogus. Aistė yra nuostabi. Ji vaikštanti pozityvumo bomba, atėjusi į treniruotę jautiesi kaip pas geriausią draugę svečiuose, o sportuojant ji skiria dėmesio kiekvienam. Kadangi žmonės dažnai traukia į save panašius, tai ir studijoje besilankantys – šilti . Susitinki pirmą kartą, o jausmas toks, lyg visi esame draugai. Pati studija lofte taip pat turi daug žavesio – židinys, lemputės, daug augalų. To make long story short – čia jautiesi ne kaip eidamas sportuoti, o kaip eidamas gerai praleisti laiką su draugais, mokytis čia labai lengva, o treniruotės lekia kaip akimirkos. Beje, Aistė veda ne tik jogos, bet ir pilateso pamokas. Joga nėra taip jau lengva, kaip gali pasirodyti iš šalies – aš dar turiu fiziškai sustiprėti jogai, todėl derinu jogą su pilateso treniruotėmis. Jei ir jūs svarstote apie pilatesą ar jogą, būtinai ateikite pas Aistę, nes čia tiesiog labai gera.
Šiaip, stengiuosi jogos / pilateso treniruotes turėti 3 kartus per savaitę. Bent du iš jų – pas Aistę, o kiek nespėju – namuose.
Taip pat prieš 2 savaites pradėjau praktikuoti meditaciją. Meditacija man atrodo kaip atskiras mokslas ir kalbėti čia būtų galima labai daug, bet mano atveju – man reikalinga nurimti ir atsipalaiduoti mokanti meditacija/relaksacija – jai kasdien skiriu po 10 minučių. Šiaip, tokiais klausimais visada buvau labai skeptiška, ir jei kas nors man prieš kelis metus pasakytų, kad dabar tai darysiu, būčiau pasukiojusi pirštu ties smilkiniu. Bet kovos su nerimo sukelta nemiga kelyje susidūriau ne tik su judėjimo, bet ir meditacijos būtinybe. Ir savo didžiai nuostabai – jau per pirmą 10-ties minučių meditaciją AŠ UŽSNŪDAU. Mano atveju – tai tiesiog neįtikėtina. Iki šiol kaskart po meditacijos stebiuosi jos daromu poveikiu. Norėčiau papasakoti, bet tai žodžiais sunkiai apibūdinama būsena, kurią jauti ne tik emociškai, bet ir fiziškai. Per 10 minučių vien kvėpavimo pagalba išmokau iš galvos išvaryti visas mintis ir visiškai atsipalaiduoti – man tai primena tą būseną prieš pat užmiegant, kai grimzti. Tai man nepaprastai padeda su nemiga. Dar baugu džiaugtis, bet jau savaitę aš miegu gerai. Prabudusi naktį vietoje panikos, negatyvių minčių ir kančios aš jaučiu ramybę, užsimerkiu, kvėpuoju ir po minutės kitos jau miegu.
Joga + meditacija man suteikia viską, ko ieškojau:
- Mano kūnui tinkamą fizinį aktyvumą – jaučiuosi stipresnė ir lankstesnė;
- Galimybę pažinti savo kūno galimybes ir stiprinti meilę sau;
- Laiką sau, čia ir dabar;
- Visišką atsipalaidavimą;
- Ramybę, pozityvumą, lengvumą;
- Ramesnę reakciją į stresą – ne tik treniruotės metu, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje;
- Geresnį miegą.
ॐ