Visada sakau, kad norint subalansuoti mitybą, nebūtina atsisakyti mūsų mylimų produktų ir patiekalų. Sveikai mitybai nereikia kraštutinumų, pakanka įtraukti daugiau įvairovės: valgyti kuo daugiau šviežių, sezoninių ir lokalių vaisių ir daržovių, įtraukti kuo daugiau įvairių kruopų, ankštinių, viso grūdo dalių produktų. Sumažinti suvartojamo cukraus kiekį, vengti transriebalų. Tai nedideli ir daug pastangų nereikalaujantys žingsniai, kurie leidžia valgyti ne tik skaniai, bet ir sveikai (ar bent jau gerokai sveikiau).
Šį mėnesį kartu su prekybos tinklu IKI norime įkvėpti jus sveikesniems gyvenimo receptams. IKI parduotuvėse rasite daug įvairių sveikų produktų ypatingai geromis kainomis, o aš siūlau išbandyti maistingesnę visų mylimo piemenėlių pyrago versiją. Joje naudoju daugiau daržovių, o dalį mėsos keičiu ekologiškais raudonaisiais lęšiais BioVillage. Iš esmės daugumoje patiekalų, kuriuose naudojate maltą mėsą, galite dalį jos keisti lęšiais – tokiu būdu visai nepastebimai suvalgysite mažiau mėsos (net didžiausi mėsos mylėtojai šio mažo pokyčio greičiausiai net nepastebės), o organizmą aprūpinsite didesne produktų įvairove ir naudingosiomis medžiagomis. Jei norite dar maistingesnio varianto, pabandykite paprastas bulves pyrago kepurei pakeisti batatais. Patiks, jei mėgstate lengvai salstelėjusius skonius.
6 porcijoms reikės:
- Aliejaus kepimui
- 3 skiltelių česnako
- 2 didelių IKI Ūkis morkų
- 2 didelių saliero lapkočių
- 1 a.š kmynų
- 1/2 a.š. šviežio arba džiovinto čiobrelio
- 500 g maltos jautienos
- Druskos, pipirų
- 1 v.š. vorčesterio padažo
- 1 v.š. balzamiko acto
- 500 ml BioVillage ekologiško daržovių sultinio
- 200 ml pomidorų tyrės
- 150 g ekologiškų BioVillage raudonųjų lešių
- 1 kg bulvių | Galima keisti batatais arba miksuoti
- 50 g sviesto
- 50 ml pieno
- 50 g sūrio | Nebūtina
- Šviežio čiobrelio | Patiekimui
Gaminame:
- Morkas ir salierą supjaustome nedideliais kubeliais.
- Keptuvėje įkaitiname aliejų, dedame morkas ir salierus, kepiname maišydami kelias minutes. Įtarkuojame česnaką, beriame kmynus ir čiobrelį, kepiname dar minutę.
- Į keptuvę sudedame maltą jautieną, kepiname ant didelės kaitros maišydami 5 minutes.
- Pagal skonį beriame druskos ir pipirų.
- Pilame vorčesterį, balzamiką, sultinį ir pomidorų tyrę. Kaitiname ant nedidelės kaitros (kad padažas vos burbuliuotų 30 min).
- Kol mėsos padažas troškinasi, išverdame bulves ir sutriname jas su druska, sviestu ir pienu į bulvių košę. Jei vengiate pieno produktų, sviestą ir pieną galite pakeisti 4 v.š. alyvuogių aliejaus.
- Po 30 minučių mėsos padažo troškinimo, į jį suberiame perskalautus lęšius. Uždengiame keptuvę ir ant nedidelės kaitros viską troškiname dar 10 minučių (po jų lęšiai jau turi būti išvirę, bet nepervirę).
- Į kepimo formą supilame mėsos padažą, ant viršaus dedame bulvių košę ir išlyginame ją šaukštu. Jei norite, papildomai viršų galima (bet nebūtina) pabarstyti tarkuotu sūriu.
- Kepimo formą dedame į orkaitę ir kepame 200 laipsnių temperatūroje 20 minučių.
- Patiekiant galima papuošti šviežiu čiobreliu arba kitomis žolelėmis.
Reklama sukurta bendradarbiaujant su IKI.
2 Komentarai
Sveiki, kuo galėčiau pakeisti pomidorų pastą? Negaliu vartoti jokių majonezinių padažų, ar tų, kurie turi pomidorų, gal yra kokia alternatyva?
Sveiki, siūlyčiau tiesiog naudoti atitinkamai daugiau sultinio, gausis puikiai 🙂