
Skaniai paruoštą košę mėgsta visi! Deja, dažnai atradus sau patinkantį variantą pamirštame eksperimentuoti. Man avižinė košė atrodo be galo universalus patiekalas, o parinkus skirtingus priedus ji kasdien gali virsti vis kitokiais pusryčiais. Ir ne tik pusryčiais! Nors avižinė košė dažniausiai mums kelia saldžių pusryčių asociacijas, noriu paraginti išbandyti ir sūrią košės versiją. Tokia košę drąsiai galite rinktis ne tik pusryčiams, bet ir greitiems, skaniems ir sveikiems pietums ar vakarienei.
Kartu su “Malsena” norime parodyti, kad košė neturi būti nuobodi! Ji gali, o gal net ir privalo, kasdien džiuginti naujais skonių deriniais. Visada kartoju ir dar pasikartosiu, įvairovė mityboje yra labai svarbi. Būtent įvairovė yra tiesiausias kelias į subalansuotą mitybą, nes valgydami įvairiai, rinkdamiesi skirtingus produktus, aprūpiname savo organizmą pačiomis įvairiausiomis naudingosiomis medžiagomis. Ką jau kalbėti apie tai, kad tokiu būdu užkertame kelią rutinai virtuvėje, juk valgyti tą patį per tą patį yra paprasčiausiai nuobodu.
Kalbant apie pačią košę, aš VISADA naudoju visų grūdo dalių avižinius dribsnius, nes juose išsaugotos naudingosios medžiagos. Svarbiausia, kad dribsniai būtų viso grūdo, o smulkūs ar stambūs – rinktis jums. Smulkūs nėra niekuo prastesni, tiesiog jų kitoks apdirbimo būdas. Juos patogu naudoti itin skubant, kai reikia čia ir dabar. Džiaugiuosi, kad bendradarbiaujame būtent su “Malsena”, tikrai nemeluoju sakydama, kad jau daug metų naudojų būtent šiuos avižinius dribsnius. Šio produkto kokybę ir naudą sveikatai užtikrina “žaliojo rakto skylutės” žymėjimas.
Na o dabar, apie košių įvairovę. Šiandien dalinuosi penkiomis avižinės košės variacijomis. Iš esmės čia tik dvi skirtingos košės – viena sūri, o kita saldi, bet parinkus skirtingus priedus, skoniai tikrai stebina, o košės atrodo visiškai skirtingos. Pravers visiems, kurie nemėgsta valgyti nuobodžiai, arba tiems, kurių visi šeimos nariai turi skirtingus skonius – juk košę galite virti vieną, o su priedais greitai sukurti visiškai skirtingus skonius.
Saldžiai avižinei košei reikės (2 porcijoms):
- 1 stiklinės (250ml) „Malsenos” visų grūdo dalių avižinių dribsnių
- 100 g. tiršto kokosų pieno (iš skardinės)
- 200 ml. pieno | Gali būti karvės arba augalinis
- 200 ml. vandens
- 1 v.š. klevų sirupo | Tinka ir kiti saldikliai
- Žiupsnelio druskos
Sūriai avižinei košei reikės (2 porcijoms):
- 1 stiklinės (250ml) „Malsenos” visų grūdo dalių avižinių dribsnių
- 2 stiklinių sultinio
- Žiupsnelio druskos ir pipirų
- 2 v.š. sojos padažo
Priedai / Košių skoniai
RIEŠUTŲ SVIESTAS IR BANANAI
Riešutų sviestas ir bananai – amžina klasika! Ant košės dėkite šaukštą riešutų sviesto, banano griežinėlių, šilauogių ir pabarstykite lukštentomis kanapių sėklomis.
BRAŠKĖS IR ŠOKOLADAS
Braškės ir juodasis šokoladas yra geriausi draugai! Ant košės dėkite šaukštą jogurto, braškes, užtarkuokite juodojo šokolado. Skonių derinį tobulai užbaigs keli šviežios mėtos lapeliai.
TROPIKAI
Kartais saldūs pusryčiai gali nukelti į egzotiškas šalis! Ant virtos košės dėkite šaukštą tiršto kokosų pieno, prinokusio sultingo mango kubelių, stambių kokoso drožlių ir pabarstykite chia sėklomis.
LAŠIŠA IR KIAUŠINIAI
Tai ypatingai dažnai ant pusryčių stalo sutinkamas duetas. Perkelkite jį ant sūrios virtos košės! Papildomai pridėkite 10 minučių orkaitėje keptų vyšninių pomidorų ir saulėgrąžų daigų.
ARTIMIEJI RYTAI
Nustebsite, kaip maloniai dera švelni košė ir traškūs avinžirniai. Juos paruošite taip: konservuotus avinžirnius sumaišykite su šlakeliu aliejaus ir mėgstamais prieskoniais ir kepkite 20 minučių 190 laipsnių orkaitėje su vėjelio funkcija. Traškius keptus avinžirnius berkite ant virtos košės, šalia pridėkite avokado, rukolos, fetos sūrio ir juodojo sezamo.
Reklama sukurta bendradarbiaujant su “Malsena”.
Labai megstu nesaldzia avizine! Mano pasiulymas: avizos, sviestas, spinatai(kitos zoleles), prieskoniai, parmezanoo daug! 🙂
Skamba nuostabiai!
Jei kokosų pieną saldžios košės baziniame recepte pakeisčiau kitu pienu, keistųsi tiks skonis ar ir dar kas nors?
Kokosų pienas suteikia kreminės tekstūros ir aromato, vietoje jo galite tiesiog dėti daugiau pieno 🙂
As noreciau psiteirauti, ar saldziame variante verdant naudojate arba 200 ml pieno, arba 200 ml vandens? O kokosu pieno dedate papildomai? Taip pat gal galite pasidalinti, koki riesutu sviesta naudojate? Gal turit koki megstama/kokybiska 🙂 ju tokia gausa, kad sunku atsirinkti… Aciu! 🙂
Sveiki, 200 ml pieno + 200 ml vandens + kokosų pienas papildomai. Riešutų sviestą gaminu pati, o perkant svarbiausia žiūrėkite, kad sudėtyje būtų vien riešutai, be jokių palmių aliejų 🙂 Man patinka Orivego, Sviestas sviestuotas, Milinuts 🙂
Sveiki, Kristina. Aciu uz nuostabias idejas. Kaip manot, ar galeciau vietoj dribsniu panaudoti avizu grudu virta kose? Ar galima konservuotus avinzirnius keisti virtais, bei koki ju kieki naudojote, gal 2 v.s.uztektu? Ar su virtais avinzirniais “Artimuju rytu” variacijos gamyba skirtusi? Kuo keiciate fetos suri, jeigu esu alergiska pieno produktams? Aciu!
Sveiki, taip, žinoma košę galite virtiniš avižų grūdų 🙂 su virtais avinžirniais visiškai niekas gamyboje nesiskiria. Vietoje fetos galite naudoti tofu arba tiesiog praleisti 🙂
Kokį sultinį naudojate?
Jei turiu – naminį, jei ne, tiesiog pagaminu iš kubelio (tik renkuosi geresnės sudėties).