TRAŠKIOS KREVETĖS

gruzdintos-traskios-krevetes-tesloje

Traškios gruzdintos krevetės man yra vienas skaniausių užkandžių. Gaminu, kai noriu ko nors ypatingai skanaus, nors ir ne tokio sveiko, bet kartais juk galima! Drąsiai gaminkite artėjančių Kalėdų ar Naujųjų metų stalui – krevetės tikrai susilauks daug komplimentų.

Beje, tokiu pat principu galite gaminti ne tik krevetes, bet ir kalmarų žiedus, svogūnų žiedus, mėgstamų daržovių lazdeles, vištienos gabalėlius. Arba net visko po truputį – tuomet turėsite puikią didelę užkandžių lėkštę. O tai itin patogu, jei laukia daug svečių ir norisi didesnio kiekio. Na ir, žinoma, gerokai pigiau nei gaminti tik krevetes.

Ne mažiau už krevetes čia svarbus ir česnakinis majonezo padažas, kuri tobulai papildo gruzdintus užkandžius. Dažnai sulaukiu klausimo ar vartoju majonezą. Nemeluosiu – majonezo visada yra mano šaldytuve. Jį naudoju saikingai, bet kartais padažuose ar tam tikruose patiekaluose man jis nepakeičiamas. Kaip ir šiuo atveju 🙂 Renkantis majonezą man svarbiausia, kad jis būtų pagamintas su laisvai laikomų vištų kiaušiniais ir su kuo mažiau (arba geriausia – be) nereikalingų priedų. Būtent tokia yra nauja Daumantų majonezo linija “Karališkas” – laisvėje laikomų vištų kiaušiniai, be konservantų, be krakmolo, su natūraliomis citrinų sultimis.

Reikės:

 • 10 didelių karališkų krevečių
 • Druskos, pipirų
 • 2 v.š. miltų
 • 2 kiaušinių
 • 1 stiklinės Panko džiūvesėlių
 • Aliejaus gruzdinimui
 • Citrinos (patiekimui)
 • Šviežių petražolių (patiekimui)

Padažui reikės:

 • 4 v.š. Daumantų “Karališkas” originalaus skonio majonezo
 • 2 v.š. graikiško jogurto
 • 2 skiltelių česnako
 • Druskos, pipirų
 • Šlakelio citrinos sulčių

Gaminame:

 1. Pirmiausia reikės paruošti krevetes – nulupti, išvalyti ir ištiesinti. Jei niekada to nedarėte – neišsigąskite, tai nesudėtinga. Štai čia viskas aiškiai parodyta.
 2. Paruoštas krevetes pabarstome druska ir pipirais.
 3. Pasiruošiame tris dubenėlius. Į vieną beriame miltus, į antrą kiaušinius (ir juos išplakame), į trečią beriame Panko džiūvesėlius.
 4. Kiekvieną krevetę apvoliojame miltuose, kiaušinio plakinyje ir Panko džiūvesėliuose.
 5. Keptuvėje / Puode įkaitiname aliejų – jo turi būti tiek, kad apsemtų krevetes. Būtinai naudokite aliejų, kuris tinka kepimui aukštoje temperatūroje.
 6. Į įkaitintą aliejų dedame po kelias apvoliotas krevetes ir kepame maždaug 2 minutes.
 7. Iškepusias krevetes dedame ant popierinių rankšluosčių, kad pašalintume riebalų perteklių.
 8. Ruošiame padažą: indelyje sumaišome majonezą, jogurtą, įtarkuojame česnaką, beriame druskos ir pipirų, įspaudžiame šiek tiek citrinos sulčių. Išmaišome.
 9. Krevetes patiekiame su paruoštu padažu, citrinos ketvirčiais ir pabarstome smulkintomis petražolėmis.

Daumantu2.jpg

Šis receptas sukurtas bendradarbiaujant su “Daumantų”.

8 komentarai “TRAŠKIOS KREVETĖS

 1. Ačiū :)) Labai būtų naudinga plačiau sužinoti apie tuos aliejus “tinkamus ir netinkamus” kepimui .. etiketėse nėra info, o ir susigaudyti internete sudėtinga, nes nepasitikiu “del..fi” ir panašiais straipsniais internete.. 😀

 2. Ar galit patarti kokias krevetes pirkti? Jų yra labai įvairiu, virtos/nevirtos, baltakojės, tigrinės ir t. T ačiū 🙂

   1. Tai krevečių apvirti nereikia? 🙂

Leave a Reply