
Vienas iš dažniausiai jūsų man užduodamų klausimų yra: “Jau tu tai turbūt labai daug maisto išmeti”? Tiesa tokia, kad aš visada prieš maisto švaistymą. Maisto švaistymas yra ne tik globalinio mąsto problema, bet ir kenkia asmeniškai mums – ypač finansiškai. Mano atveju nešvaistyti maisto iš tiesų sudėtingiau, nes mano darbas reikalauja turėti kiek daugiau produktų, dažnai jie perkami tik dėl vienos mini funkcijos kadre. Bet kiek aš išmokusi visokių gudrybių, kurios man leidžia beveik nieko neišmesti.
Pirmiausia, padeda savaitės meniu planavimas, pirkinių sąrašo sudarymas. Nereikia pirkti produktų, nes jiems akcija – akcijos yra visada. Antra, reikia suprasti produktų galiojimo datas, Nes “tinka vartoti iki” ir “geriausias iki”iš esmės skiriasi ir jei ant jūsų turimos konservuotų daržovių skardinės užrašyta “geriausi iki…” ir data praėjusi, greičiausiai produktas dar tikrai tinkamas vartoti, gal tik kiek praradęs savo prekinę išvaizdą. Taip pat labai svarbu išmokti gaminti iš šaldytuve ir spintelėse esančių likučių. Kartais savaitės pabaigoje labai liūdnai atrodantis šaldytuvo turinys dar leidžia sukurti ne vieną ir ne du patiekalus, tad kartais vietoje naujo recepto paieškos ir kelionės į prekybos centrą įdėmiau įsižiūrėkite į likučius ir sukurkite iš jų kokį šedevrą. Dar svarbu išmokti kaip ir kurį produktą išsaugoti ilgiau. Labai daug produktų galima šaldyti – duoną, vaisius, daržoves, žoleles. Kitus produktus galima virti, konservuoti, fermentuoti ir dar visko daug galima taip pratęsiant produktų gyvenimą, google tikrai padės rasti išeitį kiekvienam produktui. Galiausiai, galima transformuoti produktus iš jų sukuriant naujus. Pavyzdžiui iš užsistovėjusios ir jau nelabai minkštos duonos iškepti krutonus, kurie ne tik sandariame indelyje laikysis kelias savaite, bet ir taps nuostabaus patiekalo pagrindu. Šia gražia gaida ir prieisiu prie klasikinių cezario salotų.
Cezario salotos yra paprastumas ir elegancija. Pagamintos vos iš kelių produktų – romaninių salotų, krutonų, parmezano ir padažo jos užnugaryje palieka visas kitas salotas. Gerų cezario salotų pagrindą sudaro ne kas kitas, kaip padažas. Jis čia visa esmė ir žvaigždė. Gaminkite tiksliai pagal receptą ir namie greitai ir lengvai sukursite geriausiems restoranams nenusileidžiančias cezario salotas. Tiesa, originalus receptas reikalauja naudoti kiaušinius ir aliejų (iš esmės pasigaminti naminį majonezą), bet man žali kiaušiniai namų virtuvėje visada kelia baimę, tad aš naudoju tiesiog gerą majonezą.
Krutonams reikės:
- 4 riekelių duonos | Naudojau ilgiau pastovėjusią “Toste” duoną
- 2 v.š. alyvuogių aliejaus
- Žiupsnelio druskos, pipirų, džiovintų žolelių
Padažui reikės:
- 100 ml. majonezo
- 1/2 a.š. dižono garstyčių
- 1 skiltelės česnako
- 4 ančiuvių filė (BŪTINA!)
- 1 v.š. citrinos sulčių
- Šlakelio vorčesterio padažo
- 1/4 stiklinės (apie 50 ml) tarkuoto parmezano
- Žiupsnelio druskos ir pipirų
Salotoms (2 – 3 porcijoms) reikės:
- 1 romaninės salotos
- Pagamintų krutonų
- Pagaminto padažo
- Parmezano sūrio
- Keptos vištienos filė
* Vištiena tikrai neįeina į originalų cezario salotų receptą. Bet jei salotų norisi sotesnių, tai ji čia tobulai tinka. Taip pat dar tobuliau tiktų krevetės. Kaip iškepti tobulą sultingą vištienos filė aprašyta čia.
Gaminame:
- Paruošiame krutonus – duoną supjaustome kubeliais, indelyje sumaišome aliejų su druska, pipirais, džiovintomis žolelėmis. Aliejaus mišinį pilame prie duonos kubelių, išmaišome. Kepame 180 laipsnių orkaitėje apie 10-15 minučių, kol krutonai gražiai apskrunda ir sukietėja.
- Paruošiame padažą – į maisto smulkintuvą sudedame visus padažo ingredientus ir sutriname iki vientisos masės. Beje, padažo galite gaminti daugiau ir džiaugtis juo visą savaitę, tik tokiu atveju laikykite sandariame indelyje.
- Jei naudosite, iškepkite vištieną.
- Romaninių salotų lapus suplėšome, nuplauname ir būtinai nusausiname. Visų gerų salotų paslaptis yra sausi lapai, kitu atveju ant jų nesilaiko padažas ir salotos yra vandeningos. Taigi, salotų džiovyklė yra must-have 🙂
- Sausus alotų lapus sumaišome su padažu, dedame juos į lėkštę.
- Ant viršaus dedame parmezano drožlių, krutonų ir vištienos (jei naudosite).
Šis receptas sukurtas bendradarbiaujant su “Vilniaus Duona”.
Vis gundausi Cezario salotomis, bet klausimas kur panaudoti likusius anciuvius? Nesinorėtų po to likusio indelio išmesti.
Likusius ančiuvius puikiai panaudoju makaronams, pvz Pasta Puttanesca nuostabu! Taip pat jais galima pagardinti salotas, pavyzdžiui pasmulkinti ir įdėti į tuno salotas. Dar man skanu su brusketomis, kur kapotus pomidorus sunaišau su ančiuviais, kaparėliais, česnaku. Arba galima pasiruošti daugiau Cezario salotų padažo, jis sandariame indelyje laikosi savaitę, tad juo galima pagardinti salotas ir vėliau! 🙂
Likuti galima uzsaldyti ir panaudoti kita karta 👍🏻
Į ančiuvių panaudojimo temą: Italijoje esu valgius labai keistą bet be proto skanią picą ant kurios buvo plonai supjaustytos bulvės sumaišytos su smulkintais ančiuviais, parmezanu ir alyvuogių aliejum. Skamba labai neįprastai, bet kaip skanu!
Koki majoneza patartumete rinktis? Man padazas gavosi rugstokas, gal majonezas netiko arba citrinu sulciu perdaug 🤔
Aš žinokit kaip kada naudoju – kartais Hellmanns, kartais Daumantų ar Vilniaus. Gal tiesiog jūsų skoniui kiek citrinos per daug 🙂
Aciu 🙂 bandysiu dar karta 🙂
Labai labai skanu. Vien salotos su padažu būtų tobula :)))
Džiaugiuosi!
TOBULA.
Kristina, nesuskaičiuojamą galimybę metų ieškojau tobulo Cezario salotų recepto, na, ne kiek pačių salotų recepto, bet būtent padažo. Pabandžiau Jūsų receptą ir buvau sužavėta. Ačiū už tobulą padažą, jis keliauja į mano mėgstamiausių receptų užrašus!
Valio, kaip smagu girdėti!!
Wow wow wow. Suvalgiau ką tik porciją salotų pagal šį receptą ir vis dar nesiliauju čepsėti kaip buvo skanu! Nežinau kaip reikia susilaikyt nesuvalgius ir draugo porcijos iki kol anas grįš iš darbo😬 Taip paprasta ir taip genialu!
Džiaugiuosi, kad taip patiko!!