(Nebe)Slaptas receptas

Visi mes turime savo firminį patiekalą. Maniškis yra azijietiški makaronai, mano mamos – mėsos salotos, o mano draugo Daumanto – kiaušinienė. Prieš kiek daugiau nei mėnesį šventėme meilę Daumanto ir Indrės vestuvėse. Buvo galima laimėti slaptą Daumanto kiaušinienės receptą. Spėkit, kas laimėjo 🙂 Taigi receptas nebe toks jau ir slaptas, o kiaušinienė tikrai labai gera ir puri kaip debesėlis.

Slaptas Daumanto kiaušinienės receptas

“Atidarote šaldytuvą ir traukiate viską, kas tinka į kiaušinienę. Galima atidaryti ir šaldiklį bei ištraukti šaldytų daržovių mišinio. Daug ingredientų įdėti smagu, nes jautiesi tikras šefas, bet vertėtų nepasiduoti pagundai, nes ne visada kas daugiau, tas geriau. Tad  šioje  kryžkelėje reikėtų apsispręsti – šviežios ar šaldytos daržovės. Gera kiaušinienė privalo būti bent su trupinėlių mėsos. Tad čia jau pagal aplinkybes. Gal mėtosi sena dešrelė šaldytuve? O gal koks mėsos gabaliukas? O gal jūs gurmanas stipriu skrandžiu ir mėgstate pakeptus lašinukus? Jūsų pasirinkimas! Tad, supjaustom ir pradedam kepti. Kai mėsinio tipo produktai jau šiek tiek apšyla, dedame daržoves. Dabar svarbiausia dalis, kiaušiniai. Čia slypi visos kiaušinienės paslaptis. Į dubenį mušame kiaušinius, pilame šiek tiek pieno (tada kiaušinienė bus puresnė), jei jaučiatės ištroškę ko nors nekasdieniško galima įdėti šiek tiek pomidorų padažo. Aišku, druska, pipirai, bet kokie prieskoniai iš spintelės. O dabar – kulminacija. PLAKIMAS. Svarbu labai gerai išplakti. Ne šiaip šiek tiek paplakti, o taip, kad suputotų. Ir dar svarbiau nepalikti nusistovėti. Vos baigę plakti pilkite į keptuvę. Apvertus kiaušinienę galima pabarstyti tarkuotų sūriu (jei leidžia dietos rėžimas arba norite pamaloninti antrą pusę arba norite ko nors fancy  prancūziško). Patiekti pagal iškrypimo laipsnį“.

Nuotraukoje pozuojančio omleto receptas

2 porcijoms reikės:

 • 50 g. kumpio
 • Saujelės žirnelių
 • Kelių pievagrybių
 • Kelių vyšninių pomidorų
 • 4 kiaušinių
 • Šlakelio pieno
 • Druskos, pipirų
 • Šviežio baziliko
 • Aliejaus kepimui

Gaminame:

 1. Supjaustome kumpį ir daržoves.
 2. Keptuvėje įkaitiname šlakelį aliejaus, beriame kumpį, apkepame kelias minutes.
 3. Beriame daržoves, apkepame minutę.
 4. Kol viskas kepa – ruošiame kiaušinius. Į dubenį įmušame kiaušinius, pilame pieną, beriame druską, pipirus. Gerai išplakame iki putų. Vos baigus plakti pilame į keptuvę.
 5. Kepame kelias minutes, apverčiame ir kepame dar keletą. Šioje vietoje noriu prisipažinti – aš nemoku apversti kiaušinienės. Bandžiau, tikrai bandžiau išmokti, bet man tai niekada gražiai nepavyksta. Todėl aš tiesiog kepu vieną pusę ir kepimo viduryje sumažinu ugnį  ir uždengus dangtį kepu dar keletą minučių.
 6. Patiekiame su šviežiu baziliku. purus-omletas (2).jpg