NAMINIS MIGDOLŲ SVIESTAS

naminis-riesutu-sviestas-migdolu

Vaikystėje buvau apsinuodijusi Snickers šokoladuku ir nuo to laiko nelabai mėgstu žemės riešutus. O tai gan nemaža problema, nes nuolat gaminu saldžius ir sveikus paruoštukus visai savaitei, kur labai dažnai įeina riešutų sviestas. Migdolų sviestas, pavyzdžiui, man daug skanesnis už žemės riešutų, bet jo kaina, deja, yra arti 10 Eur už indelį. Išeitis – gaminti pačiai. Tokia įžanga į mano naują draugystę su riešutų sviestu namuose. Šiaip viskas nesudėtinga, rezultatas NUOSTABUS. Bet negaliu meluoti – pirmas kartas tikrai pareikalavo nemažai kantrybės. Bet tik todėl, kad ne iki galo pažįstu savo turimus prietaisus. Vienas per didelis, kitas užkaito, žodžiu dėjosi keisti dalykai.

Patarimas nr. 1 Naudokite virtuvės kombainą, S formos antgalį. Vienu metu man pasirodė, kad mano kombaino indas per didelis, todėl perdėjau į mažesnį indą ir tęsiau gamybą su blenderiu, S formos antgaliu. Didelė klaida, nužudžiusi daug mano nervų ląstelių, nes kaito ir pats blenderis, ir riešutų sviestas.

Patarimas nr. 2. Turėkite kantrybės. Gaminant pirmą kartą tikrai gali pasirodyti, kad nieko neišeis. Įkvėpkite ir tęskite toliau – riešutų sviestas artėja.

Maždaug 200 ml. migdolų sviesto reikės:

 • 2 stiklinių migdolų
 • 1 a.š. kokosų aliejaus (jei matysite, kad masė per tiršta)
 • 4 datulių (nebūtina, bet labai tinka, jei norite saldesnio sviesto)
 • Žiupsnelio druskos

Gaminame:

 1. Migdolus paskrudiname 170 laipsnių orkaitėje apie 15 min. Kartas nuo karto pamaišome, kad tolygiai apskrustų.
 2. Į kombainą beriame migdolus, kokosų aliejų, datules, druską. Galite berti vien migdolus, priedai nebūtini.
 3. Apsišarvuojame kantrybe ir įjungiame kombainą. Triname apie 15-20 minučių, kas 2-3 minutes sustabdydami kombainą ir nugramdydami kraštus.
 4. Po maždaug 15 min trynimo, maždaug tuo momentu kai galvosite „O ne, nieko nesigauna!!“ įvyksta magija – riešutai išskiria savo aliejų ir masė tampa skysta.
 5. Po to, kai masė suskystėja, trinkite dar 2 minutes – sviestas taps kreminės tekstūros.
 6. Laikykite sandariame indelyje šaldytuve iki mėnesio. Bet pamatysit, tiek neužsilaikys.naminis-migdolu-sviestas

26 komentarai “NAMINIS MIGDOLŲ SVIESTAS

 1. O koks jusu kombaino galingumas? Nes deja man nieko nepavyko, pritrukau kantrybes. Galvoju gal per mazai paskrudinti riesutai buvo arba silpnas kombainas, nors lyg 800W nera is silpnesniu…

 2. Sveiki, ar bandėte gaminti svestą iš gatavų migdolų miltų? Ketinu pridėti aliejaus ir trinti kokteilinėje. Kitokios technikos šiuo metu dar neturiu 🙁

   1. Jeigu tik žinočiau, ar pramoniniai migdolų miltai yra nenuriebinti, ryžčiausi gaminti. Skirtingi gamintojai pateikia skirtingas maistingumo deklaracijas. Matyt, teks klausti maisto technologų.

 3. Pagaliau prisiruošiau pasidaryti naminio riešutų sviesto 🙂 neskaitant, kad šiek tiek per daug suskrudinau riešutus, viskas gavoi TOBULAI! Ačiū už receptą 🙂

 4. Sveiki,

  Išduokite, kur perkate gerus riešutus – kaip migdolų ar kitus. Labai ieškau, kur ir kaina nesikandžiotų, ir kokybės būtų geros.

  1. Sveiki, man patinka užsisakyti internetu didesniais kiekiais riesutaijums.lt (šiame puslapyje ir sėklų, kruopų gerom kainom būna) arba karaliskiriesutai.lt 🙂

  1. Aš neplaunu 🙂 Jei plausit, svarbu nemirkykit ir išdžiovinkit prieš gaminant sviestą.

 5. Sveiki,Viskas gavosi super.Pakepinau orgaitėje 15 min,reikia leisti atvėsti 5 min.Susmulkinau kombainu riešutus ir tesiau darbą su blenderiu paprastu,galingo tikrai nereikia.Užtruko 5 min ir sviestas gavosi 🙂

 6. Pavyko, labai skanus, patarimai tikrai padejo, kitaip bučiau suabejojus! Labai laiminga 🌺🤗

 7. Pirmą kartą pasigaminau migdolų sviestą pati ir nenoriu daugiau jokio kito! Nedėjau jokių priedų, tik žiupsnelį druskos. Užtrukau apie pusę dienos, nes blenderis, kurį turime, vis užkaisdavo ir išsijungdavo, todėl tekdavo palaukti, kol atvės ir vėl įjungti. Patarimas: jei jūsų blenderis turi ledukų režimą, pradžiai naudokite jį. Nereikia išvis nieko daryti – naudojant ledukų režimą blenderis sumala migdolus į rupius miltus. Po to prasideda, mano nuomone, sunkiausia dalis, nes kas 5 sekundes reikia patraukti migdolų masę nuo krašto ir atrodo, kad nieko nesigaus. Bet kaip ir parašyta, kažkuriuo metu įvyksta magija ir migdolai paima ir suskystėja. Tada dar gerai pablendinti reikia, kol gaunasi kreminė konsistencija. Išvada tokia, kad procesas labai priklausys nuo jūsų prietaiso. Žodžiu, jei galvojat pasidaryti – labai rekomenduoju, nes nerealiai skanu, šviežia ir palyginus pigu.

 8. Laba diena, noriu paklausti, ar gaminant riešutų sviestą, jis malant įšyla?

Leave a Reply