ECCO COOL 2.0 pristatymui

Neseniai buvau paprašyta sukurti sveikus ir gražius užkandžius pagal naują Ecco Cool 2.0  batų kolekciją. Pirma pagalvojau kąąąąąą? Užkandžius? Pagal batus? O tada buvo paaiškinta, kad nauji Ecco sportbačiai atspindi madingą miestietį, kuriam rūpi sveika gyvensena. Todėl buvo pasirinktas mano blogas (ačiū jums labai!) kaip atspindintis tokią pat sveiką ir madingą gyvenseną. Užkandžius kūriau pagal batų spalvas ir 2017 mitybos tendencijas. Svečiams patiko, o Jums?

Rožinė. Trendas – daugiau daržovių!!!ecco-cool-2-0-pink

Burokėlių humusas su daržovių lazdelėmis

Į blenderį dedame – skardinę konservuotų avinžirnių, 2 virtus burokėlius, 2 skilteles česnako, 2 v.š. alyvuogių aliejaus, druskos, pipirų, citrinos sulčių. Viską sutriname ir valgome su kuo daugiau daržovių.

Balta. Trendas – karvės pienas is sooo yesterday.

Ecco cool 2.0 white.jpg

Figomis įdaryti ožkų sūrio rutuliukai

Šviežias figas supjaustome nedideliais gabalėliais, aplink kuriuos formuojame ožkos sūrio rutuliuką. Patiekiame su daigais. Dar galima rutuliukus apvolioti sėklose arba žalumynuose, jei norime ryškių spalvų.

Balta ir juoda. Trendas – super maistas.

ecco-cool-2-0-black-and-white

Mano skaitytojai turbūt jau pastebėjo mano meilę supermaistui chia. Chia pudingo receptas čia. 

Renginys vyko restorane “Grey“. Noriu padėkoti visai virtuvės komandai už pagalbą restorane įgyvendinat mano užkandžių idėjas! Madinga moderni aplinka puikiai tinka tokio tipo renginiams. O čia aš su Makalium ir naujais Ecco Cool 2.0, of course! Apie Ecco batų kokybę, tikiu, puikiai žinote + šis modelis stilingas, neperšlampantis, o pėda kvėpuoja. No more words needed, aš pasirinkau baltą ir laukiu pavasario!

ecco-cool-2-0