5 receptai su ridikėliais

Na patinka man ridikėliai, nors tu ką. Visų pirma, spalva mane nugikluoja, noriu aš juos dėti visur ir visada, nes viską jie man pagražina. Mėgstu valgyti ir vienus, ir su salota užsikąsti, bet kiek gi galima valgyti tą patį per tą patį??? Kur dar tuos ridikėlius panaudoti?

 1. Žalias ridikėlis visur ir visada.

Taip taip, ridikėlis visada gerai, visada tiks ir pašviežins bet kurį patiekalą šalia padėtas. Vietoj agurko ar pomidoro, arba kartu su jais. Čia turbūt jau nieko mokyti nereikia…Dar aš ridikėlius visada guldau šalia užtepėlių. RECEPTAS ČIA.

2. Kai nusibosta paprastas sumuštinis, visada padės ridikėlis.

Kai nusibosta tas paprastas sumuštinis – duona, sviestas, dešra, sūris..Tada galima ant sumuštinio užtepti fetos, uždėti plonai pjaustytą ridikėlį ir pagyvinti viską pipirais ir mėta.

3. Salotos salotos salotos.

Ridikėlis salotoms nepamaišys niekada. Ir paskanins ir pagražins. Bet man ridikėlis puikiausiai draugauja su bulvėmis, štai čia mano mėgstamų salotų receptas, kur draugauja bulvės ir ridikėliai. RECEPTAS ČIA. 

Ir dar vienas toks šviežias, gaivus ir labai pavasarinis, su pirmom daržovėm iš daržo. RECEPTAS ČIA.

4. Kepti ridikėliai. Kepti???

Ar kada nors kepėt ridikėlius? Aš visada ridikėlius valgydavau žalius, bet neseniai gavau dovanų gražiausių spalvotų ridikėlių tiesiai iš daržo ir pradėjau sukti galvą ką čia įdomaus pagaminus. Ir štai ką atradau – keptus ridikėlius. Skonį sunku apibūdinti, į žalius ridikėlius visai nepanašu, bet man šiek tiek primena topinambus. Štai keptų šakninių daržovių su fetos padažu receptas. RECEPTAS ČIA.

Tai va ridikėlis ir gražus, ir skanus, ir sveikas labai, pilnas vitaminų. Ir imunitetą stiprina, ir spaudimą reguliuoja, ir virškinimui padeda. Valgykim jų daug, negailėkim, skanių ridikėlių!!!