Kulinariniai vakarėliai

Man labai patinka rengti maisto vakarėlius. Patinka viskas nuo pat pradžių: sugalvoji šalį, tada ieškai gėrimų, užkandžių, karštų patiekalų autentiškų receptų, pasikvieti geriausius draugus į svečius, gamini visą dieną ir nieko nespėji. Bet tada ateina draugai, visi skaniai valgo ir gerai leidžia laiką diskutuodami apie tai kas ant stalo skaniausia ir žinoma negailėdami man pagyrų…Šį kartą mano namuose svečiavosi ispaniška virtuvė – gal todėl, kad neseniai grįžau iš Barselonos ir niekaip negalėjau išmesti iš galvos Sangrijos ir tapų.

Taigi kol prisiminimai po kelionės dar švieži, o ir Serano kumpis dar guli stalčiuje, nusprendžiau kad reikia organizuoti vakarėlį būtent Ispanijos virtuvės tema. Barselona ir maistas ten man labai patiko, viską aprašiau ČIA. Ką gaminsiu nežinojau, tačiau dėl gėrimų abejonių nebuvo – žinoma, kad Sangrija su gausybe vaisių. Galva sukosi nuo tapų gausybės, buvo išties sunku išrinkti kokias jas gaminti, juk jų tiek daug įvairiausių.

Visų pirma nusprendžiau, kad prie vyno būtinų būtiniausiai reikia alyvuogių. Ir ne bet kokių, bet marinutų ispaniškai, žinoma su apelsinais (RECEPTAS ČIA). Gavosi jos tikrai puikiai ir sulaukė begalės komplimentų. Ir apskritai turbūt neįmanoma sugadinti alyvuogių pačiam marinuojat, jos visada būna daug skanesnės už pirktines, bet šitos – ypatingai skanios.

 

Dar vienas puikiai pasisekęs lengvas užkandis – su rūkyta paprika apkepti migdolai (RECEPTAS ČIA). Šiuo atveju vėlgi sėkmė garantuota, juk visi mėgsta riešutus, o ką jau kalbėti apie namie paskrudintus su gerais prieskoniais.

 

Dar vienas man labai patikęs tradicinis ispaniškas užkandis – sultingo meliono gabalėliai apsukti Serano kumpiu. Be proto lengva ir man labai skanu. Tačiau čia visų nuomonės išsiskyrė ir ne visiems patiko. Bet tiems, kas mėgsta saldu-sūru-sultinga derinį, tikrai patiks (RECEPTAS ČIA). 

Man labiausiai patiko vieno kąsnio brusketos ispaniška tematika. Vienos labai tradiciškos su pomidorais ir Serano kumpiu (RECEPTAS ČIA), antros mano improvizacija jamon serrano tema – brusketos su kreminiu sūriu, Serano kumpiu ir kriaušėmis (RECEPTAS ČIA), o trečios su tunu ir saulėje džiovintais pomidorais (RECEPTAS ČIA). Kurios labiausiai pavyko sunku pasakyti, nes visos trys labai jau skirtingos. Man patiko visos ir neatsisakyčiau nei vienų!

Na ir spėkit, kuri tradicinė ispaniška tapa mums, lietuviams, labiausiai patiko? Aišku, kad bulvės Patatas Bravas (RECEPTAS ČIA). Net keista, kad toks mums priimtinas užkandis yra vienas iš populiariausių Ispanijoje. Ten bulvės patiekiamos su naminiu aštriu pomidorų padažu ir naminiu česnakiniu majonezu. Tiesa aš pabijojau svečius maitinti žaliu kiaušiniu ir vietoj to padariau savo firminį česnakinį padažą su grietine, kurį svečiai visi iki vieno gyrė ir jis tapo ispaniško vakarėlio TOPŲ TOPAS! Va ir verskis per galvą, gamink visokias ten vištienas su chorizo apelsinų padaže – vistiek visiems bulvės su grietine su česnakais skaniausios!

Na ir galiausiai vakaro karalius karštas patiekalas – Vištiena su chorizo apelsinų padaže (RECEPTAS ČIA).  Tikrai skanu, vištiena minkštut mikštutėlė, kvepianti apelsinais ir dar su siurprizu po odele – kvapniu chorizo gabalėliu, šalia bulvės ir raudonieji svogūnai.

Taigi iš viso buvome aštuoni dalyviai, kiekvienas sumokėjome po 10 Eurų, prisivalgėme be proto skaniai, O Sangrijos net liko. Organizuoti tokį vakarėlį ir pasidaryti sau mažytę ispanišką fiestą tikrai verta. Būtinai kartosim, tik gal kitą kartą jau žvalgysimės kur nors į Aziją.